„Nes man tai rūpi“: aukštųjų mokyklų dėstytojai – situacija tragiška?

milda-alisauskiene-2015aNesibaigianti švietimo sistemos reforma, aštrios diskusijos dėl aukštųjų mokyklų jungimo, studijų kokybės gerinimas – pagrindinės viešosios erdvės temos. Tačiau labai mažai kalbama apie akademinės bendruomenės, lektorių, doktorantų, profesorių problemas, jų situaciją.

Laisvosios rinkos principų įvedimo į aukštąjį mokslą eksperimentuose, į studentą orientuotoje sistemoje nebuvo užsimenama apie dėstytoją, kuris šiandien gauna beveik minimalią algą, neturi galimybių dirbti mokslinį darbą, tobulintis, kai kurie akademinės bendruomenės nariai jaučiasi tarsi feodalinės baudžiavos struktūroje.

Apie tikrąjį šalies elitą – aukštųjų mokyklų dėstytojus, doktorantus, profesorius, apie tai, kokias jie turi galimybes perteikti savo žinias būsimoms kartoms, kokio atlygio jie sulaukia – kalbamės su VDU docente, Sociologijos katedros vedėja dr. Milda Ališauskiene, Vilniaus universiteto rektoriumi prof. habil. dr. Artūru Žukausku, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininke doc. dr. Asta Lapinskiene, LR Vyriausybės vicekancleriu Rimantu Vaitkumi.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – spalio 30 d., sekmadienį, 21.15 val. per LRT KULTŪRĄ.

Laida kartojama lapkričio 4 d. 14.45 val.