Nauja knyga: A.Tereškinas ir A.Danusevičius „Bjaurūs jausmai: esė ir piešiniai“

VDU Sociologijos katedros profesoriaus Artūro Tereškino ir menininko Adomo Danusevičiaus knygoje „Bjaurūs jausmai: esė ir piešiniai“ įvaizdinama tai, kokį vaidmenį jausmai ir emocijos vaidina intymioje viešojoje sferoje. Kaip valstybė manipuliuoja mūsų emocijomis ir naudoja jas kaip kaip galios įrankį?

 

„Emocijos vis labiau tampa socialinio mobilumo įrankiu“, – pokalbyje apie naujai pasirodžiusią knygą „Bjaurūs jausmai: esė ir piešiniai“ teigia sociologas Artūras Tereškinas.

 

„Mes turime klaidingą įsivaizdavimą, arba gyvename „žiauriaus optimizmo“ šalyje, manydami, kad jei būsime tokie pat, kaip kiti, arba pasieksime tokias normas, kaip geras darbas, šeima, automobilis, butas, mes būsime laimingi. Bet, kaip rodo daugybė sociologų ir psichologų tyrimų, šie dalykai dažnai nesuteikia laimės. Normatyvumas dar labiau padaro žmones nelaimingais, nes laužomas jų noras gyventi pagal kitokius gyvenimo scenarijus“.

 

Pokalbis su knygos autoriumi prof. dr. A. Tereškinu (nuo 59:25 min.):

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000127714/ryto-allegro-kaip-valstybe-manipuliuoja-musu-emocijomis-kaip-jav-prezidento-rinkimus-vertina-menininkai?time_start=3562