Mokslininkė: sociologiniai įrankiai išnaudojami politinėse kovose

Prezidentūros užsakymu atlikta apklausa rodo, kad didesnė dalis gyventojų nepalaiko Stambulo konvencijos ratifikavimo. Kaip rašo portalas delfi.lt, konvencijos ratifikavimui pritaria ir greičiau pritaria 22,1 proc. apklaustųjų, 48,8 proc. respondentų teigia tam nepritariantys arba greičiau nepritariantys, o 29,2 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedros profesorė, Lietuvos mokslų akademijos narė, sociologė Aušra Maslauskaitė prisipažino, kad, pamačius apklausos duomenis, pirmiausia į akis krito „tai, kaip sociologiniai įrankiai yra išnaudojami politinėse kovose“.

„Šiuo vienu klausimu, kuris yra taip suformuluotas, mes tikrai nesužinome Lietuvos visuomenės nuomonės apie Stambulo konvenciją. Mes sužinome galbūt tik tai, ką jie girdėjo kur nors paminėta viešojoje erdvėje, priklausomai nuo to, koks turinys buvo ten minimas“, – akcentavo A. Maslauskaitė. Pasak mokslininkės, jeigu būtų norima iš tikrųjų sužinoti, ką žmonės mano apie Stambulo konvenciją, ar jie pritaria ar nepritaria, pirmiausia reikėtų atlikti išsamesnį tyrimą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dokumentas-kuris-padalijo-visuomene-tyre-pozicijas-skirtingais-pjuviais.d?id=87052489