„Moksleivių diena VDU“ kviečia į studijų (pa)tyrimus

Sausio 27 d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks informacinis, pažintinis renginys „Moksleivių diena VDU“. Pagrindinė šių metų moksleiviams skirtos atvirų durų dienos idėja – universitetą ir jo bendruomenę pažinti per patirtį.

„Moksleivių dienos VDU“ patyrimai ir eksperimentai vyks neseniai duris atvėrusiame VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23). Čia renginio dalyvių lauks universiteto fakultetai, eksperimentų ir pramogų erdvės. Šiemet vietoje paskaitų fakultetai kvies dalyvauti interaktyviose veiklose ir taip išbandyti save skirtingose mokslo srityse.

Naujame pastate įrengtos ir vienos moderniausių garso įrašų studijų Lietuvoje, kur naudojama profesionaliausių gamintojų skaitmeninė bei analoginė įranga. Moksleiviai turės išskirtinę galimybę ne tik susipažinti su erdvėmis, bet ir kartu su VDU Muzikos produkcijos bakalauro programos atstovais išbandyti garso įrašymo procesą ir daugiau sužinoti apie muzikos kūrimą Lietuvoje.

VDU Verslo praktikų centras, Studentų atstovybė ir Karjeros centras moksleiviams interaktyvių užsiėmimų metu pristatys įvairias mokymosi ir įgūdžių ugdymo metodikas. Renginio dalyviai taip pat galės daugiau sužinoti apie šių VDU organizacijų veiklą, universiteto siūlomas karjeros galimybes, verslumą ir studentų savivaldos  iniciatyvas.

„Moksleivių diena VDU“ taip pat kviečia dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto dėstytojų įvadinėse paskaitose. Universitete veikiantis Užsienio kalbų institutas siūlo mokytis 30 modernių ir klasikinių kalbų: hebrajų, arabų, graikų, Rytų Azijos regiono, Skandinavijos, turkų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų, rusų ir daugelį kitų.

„Moksleivių diena VDU“ kartu yra ir „Matuokis profesiją“ tęsinys. Renginio metu savo studijų ir darbo patirtimis dalinsis universiteto absolventai, savo sričių profesionalai: Teisės absolventas, Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininkas, teisininkas Marius Bartninkas, Verslo administravimo absolventė, Lietuvos prekinių ženklų „Happeak“ bendraturtė ir drabužių kūrėja Vaida Ribinskaitė, Sociologijos bakalauro bei Marketingo ir tarptautinės komercijos magistrantūros studijas scenos menų projektų organizatorė Gintarė Masteikaitė, Viešosios komunikacijos absolventas Vaizdo įrašų gamybos paslaugų įmonės „Wide Wings“ komunikacijos specialistas Aretas Kisielius, Menotyros absolventė ir Kauno dramos teatro Vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė.

Norintiems ne tik susipažinti ir (pa)tyrinėti studijas, VDU dėstytojai rengs interaktyvius susitikimus. Istorijos mokslų doktorantas Simonas Jazavita pasidalins savo patirtimi dalyvaujant ekspedicijoje „Misija Sibiras“. Psichologas prof. dr. Aidas Perminas patars kaip kasdieninėse ar neįprastose situacijose valdyti stresą ir susikoncentruoti. Vienas žingsnis nuo lokalios rizikos iki globalios krizės ar tarptautinio konflikto: kaip komunikuoti rizikas, kad būtų išvengta krizių ar konfliktų, kaip sumažinti neigiamus jų padarinius – šiuos ir kitus klausimus, aptariant svarbiausias globalios politikos problemas, kartu su moksleiviais analizuos VDU politikos mokslų doktorantas Mindaugas Norkevičius. Mokslininko prof. dr. Sauliaus Šatkausko praktinio užsiėmimo metu bus galima iš arčiau susipažinti su Neurotechnologijomis ir išsitirti už kokią veiklą ir kuri dalyvių smegenų pusė yra atsakinga ir kt.

Kinomanų lauks „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią lietuvišką trumpametražį vaidybinį filmą pelniusios kino juostos „Iglu“ (rež. Vytautas Katkus, Marija Kavtaradzė) peržiūra ir diskusija su režisiere bei VDU dėstytoju.

Apie visapusį išsilavinimą ir jo suteikiamas karjeros galimybes daugiau bus galima sužinoti „Moksleivių dienoje VDU“ dalyvaujant įvairiose interaktyviose veiklose bei paskaitose.

Atvirų durų renginio metu veiks VDU Studijų informacijos centras, kur universiteto atstovai atsakys į visus su studijų programomis, priėmimu ir studijų aplinka susijusius klausimus.

Visi norintys dalyvauti renginyje „Moksleivių diena VDU“ kviečiami registruotis internetu.

Daugiau informacijos apie „Moksleivių dieną VDU“ renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Didesnes moksleivių grupes galima užregistruoti ir telefonu: +370 37 323 206 arba elektroniniu paštu: vdu@vdu.lt.

Daugiau informacijos:

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas vdu@vdu.lt