Moksleiviams – „VDU vasaros mokykla 2022“

Vytauto Didžiojo universitetas kas metus kviečia moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką „VDU vasaros mokykloje“. 2022 metais „VDU vasaros mokykla“ moksleiviams vyks birželio 13–17 dienomis.

Šios stovyklos metu, VDU Socialinių mokslų fakultetas kviečia moksleivius į užsiėmimų ciklą „Socialiniai tinklai: (ne)noriu išlikti savimi“.

Socialiniai tinklai mums yra tapę bendravimo, informacijos paieškos, žinių šaltiniu, o kai kuriems iš mūsų – netgi savotiška priklausomybe ar laisvalaikio pakaitalu. Ar žinojote, kad apie 80 % kompanijų visame pasaulyje susiranda darbuotojus per socialinius tinklus? Ar kada nors susimąstėte, ką į socialinius tinklus įkeliamos nuotraukos ar įrašai pasako apie juos įkėlusį žmogų? Ar tikrai socialiniai tinklai mus suartina? Šio kurso metu aptarsime socialiniuose tinkluose tykančius pavojus, asmeninio puslapio kuriame nors socialiniame tinkle reikšmę žmogui ir kitus įdomius bei naudingus dalykus.

06.14. „Žvelgiame sociologiškai: ar „Facebook‘as“ suartina?“ Sociologinio užsiėmimo metu, pasitelkdami komandines ir kt. užduotis, gilinsimės į socialinių medijų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje bei kasdienėse žmonių tarpusavio sąveikose. Nagrinėsime, kaip socialiniai tinklai keičia tradicines žiniasklaidos formas, koks šios virtualios realybės poveikis kasdieniams žmonių tarpusavio santykiams; kaip dalyvavimas socialiniuose tinkluose keičia draugystės sampratą (kuo skiriasi reali ir virtuali draugystė), požiūrį į save ir kitus, lūkesčius, savęs vertinimą ir savojo tapatumo suvokimą.

06.15. „Kaip rasti balansą tarp virtualios ir realios realybės? Ar tai įmanoma?“ Skaitmeninės technologijos suteikia labai daug galimybių mūsų gyvenime, bet ir kelia iššūkių, ypač paaugliams. Praktika rodo, kad paaugliai, palikti vieni virtualiame pasaulyje, patenka į nesaugią zoną – pirma, neišmokę valdyti medijų srovės, jie „gali išplaukti ir pamiršti sugrįžti“, o antra, net asmeninis kambarys gali tapti jaunuoliui nebesaugus. Susitikimo metu aptarsime virtualaus pasaulio rizikas ir galimybes saugiai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, diskutuosime, kaip organizuotis „spalvingesnį“ gyvenimą, siekiant kompensuoti virtualios realybės teikiamas privilegijas realiame gyvenime.

06.16. „IDK vs. IDC: savęs atskleidimas internete.“ Jaunimo savęs atskleidimas socialiniuose tinkluose – daug iššūkių ir tam tikrais atvejais sunkumų kelianti kasdienė šių dienų jaunimo veikla. Užsiėmimo metu diskutuosime apie pagrindinius iššūkius, susijusius su jaunimo dalinimusi tiek tekstine, tiek vizualine informacija socialiniuose tinkluose. Pagrindinis klausimas: „I don’t know or I don’t care“, kuo aš dalinuosi socialiniuose tinkluose?

Daugiau informacijos apie ir registracija:

https://www.vdu.lt/lt/moksleiviams-ikvepimu-ir-ziniu-kupina-vdu-vasaros-mokykla-2022/