Moksleiviams – įkvėpimų ir žinių kupina „VDU vasaros mokykla 2023“

VDU vasaros mokykla 2023

Vytauto Didžiojo universitetas jau 11 kartą kviečia moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką „VDU vasaros mokykloje“. 2023 metais „VDU vasaros mokykla“ moksleiviams vyks birželio 12–16 dienomis. 

„VDU vasaros mokykla“ skirta vyresniųjų klasių moksleiviams (10–12 kl.), kurie nori pagilinti žinias juos dominančiose srityse, atlikti įdomias praktines užduotis, naudingai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų. Renginio tikslas – suteikti moksleiviams laisvą pasirinkimą ir galimybę domėtis tuo, kas labiausiai patinka, ir iš šalies pažvelgti į būsimas studijas.  

Be įvairių patirčių, gilinantis į naujus horizontus ir visatos paslaptis, tai puiki galimybė atsipalaiduoti po įtemptų mokslo metų ar prieš artėjančias studijas. „VDU vasaros mokykla 2023“ – tarsi tarpinė stotelė, kur laukia naujos pažintys ir žinios, padėsiančios tolimesnei kelionei. 

Pirmoji „VDU vasaros mokyklos“ diena (birželio 12 d.) bus skirta susipažinimui ir kūrybinėms dirbtuvėms, kurias mums paruošė MINDED . Šią dieną taip pat skirsime užsienio kalbų, kurias galima mokytis VDU, pradžiamoksliui. Birželio 13–15 d. vyks įvairūs užsiėmimai, kurių metu kiekvieną dieną moksleiviai lankys du pasirinktus skirtingus kursus (politikos mokslų, karjeros, teisės, gamtos, sporto, menų, pedagogikos, skirtingų kalbų ir kultūrų paskaitas). Dalyviai turės galimybę pasirinktas mokslo sritis išbandyti praktiškai bei apsilankyti įvairiose Kauno miesto ir universiteto vietose, organizacijose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Birželio 16-ąją, paskutinę „VDU vasaros mokyklos“ dieną, vyks orientacinės varžybos, po kurių lauks prizai ir diplomų įteikimas vasaros mokyklos dalyviams. 

Kiekvieną dieną, nuo 17 val. visų moksleivių lauks pramoginė kultūrinė patirtis, kurios metu bus galima dar geriau pažinti vienas kitą, universitetą ir Kauno miestą. Visos vasaros metu moksleiviai turės savo mentorius, kurie ne tik prižiūrės, kad viskas vyktų sklandžiai, bet ir padės susigaudyti Kauno mieste, rekomenduos studentiškiausias vietas pavalgyti ir patars, ką būtinai turite nuveikti. 

Registracija vyksta iki birželio 8 dienos. Kaina – 40 Eur. „VDU vasaros mokykla 2023“ metu, tris dienas iš penkių, vyksta du kursai per dieną. Rytiniai kursai vyks nuo 9 iki 12 val. Popietiniai – nuo 13:30 iki 16 val. Svarbu pasirinkti tik po vieną rytinį ir popietinį kursą. Vakarinė dalis – privaloma visiems dalyviams, po jos laukia laisvas laikas, skirtas bendravimui ar pramogoms. Visos savaitės metu bus suteikiama galimybė apsigyventi VDU bendrabutyje, tačiau vietų skaičius ribotas. 

REGISTRACIJA 

Yra galimybė išrašyti pažymą mokyklai apie moksleivio dalyvavimą VDU vasaros mokykloje. 

Šios stovyklos metu, VDU Socialinių mokslų fakultetas kviečia moksleivius į užsiėmimų ciklą „Savęs pažinimo link: (ne)noriu išlikti savimi“.

Savęs pažinimo link žmogus keliauja visą savo gyvenimą. Kaip save suprantame, ką apie save galvojame ir kaip save vertiname, priklauso nuo daugelio dalykų: sukurtų tarpusavio santykių,  gyvenime sutiktų žmonių, sukauptų bendravimo patirčių, socialinių tinklų ir kt.  Ar pakankamai gerai pažįstame save? Ar to siekiame ir kaip? Ar galime išlikti autentiški dabartinėje visuomenėje? Kaip aplinkiniai žmonės įtakoja savęs pažinimą? Ar kada nors susimąstėme, kaip socialiniai tinklai leidžia pažinti save ir kurti tarpusavio ryšius? Į šiuos ir kitus svarbius klausimus kviesime ieškoti atsakymo moksleivius šių užsiėmimų metu. 

06.13. „Kaip pasinaudoti grįžtamuoju ryšiu kuriant pozityvius tarpusavio santykius“. Susitikimo metu bandysime išsiaiškinti, kas yra grįžtamasis ryšys ir kodėl jis toks svarbus mūsų gyvenime. Aptarsime  jo priėmimo iššūkius. Interaktyvių pratimų pagalba analizuosime savo patirtis priimant GR iš kitų žmonių. Išbandysime metodus, kurie leidžia konstruktyviau pasinaudoti gaunama informacija kuriant tarpusavio santykius. 

06.14. „Savojo autentiškumo beieškant šiuolaikiniame pasaulyje“. Sociologinio užsiėmimo metu, pasitelkdami komandines ir kt. užduotis, gilinsimės į autentiškumo sampratą šiuolaikinėje visuomenėje bei kaip žmonės jo siekia. Nagrinėsime kaip laiko valdymas, socialiniai santykiai, kasdieniai gyvenimo pasirinkimai veikia mūsų požiūrį į save ir kitus, mūsų lūkesčius, savęs vertinimą ir savojo tapatumo suvokimą. 

06.15. „IDK vs. IDC: savęs atskleidimas internete“. Jaunimo savęs atskleidimas socialiniuose tinkluose – daug iššūkių ir tam tikrais atvejais sunkumų kelianti kasdienė šių dienų jaunimo veikla. Užsiėmimo metu diskutuosime apie pagrindinius iššūkius, susijusius su jaunimo dalinimusi tiek tekstine, tiek vizualine informacija socialiniuose tinkluose. Pagrindinis klausimas: “I don’t know or I don’t care”, kuo aš dalinuosi socialiniuose tinkluose? 

Daugiau informacijos: 

VDU Studijų marketingo ir priėmimo skyrius

  • Adresas: K. Donelaičio g. 52-102, 44248, Kaunas
  • Telefonas: (8 37) 323 206, +370 65547241, +370 610 73160, +370 615 22359
  • El. paštas: vdu@vdu.lt