Lygybė – raktinis žodis, kalbant apie žmonių su negalia įtrauktį

Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalią dieną, kurią 1992 m. tarptautine paskelbė Jungtinių Tautų organizacija. Šią dieną visuomenė atidžiau atsigręžia į žmonių su negalia teisių, laisvių, gyvenimo kokybės ar diskriminacijos problemas.

Ši diena – puiki proga pradėti garsiau kelti klausimus apie žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių visuotinumą, tarpusavio priklausomumą, ryšį ir būtinybę neįgaliesiems užtikrinti galimybę visapusiškai naudotis šiomis teisėmis ir laisvėmis be diskriminacijos. Būtent tai deklaruoja ir Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija.

Vytauto Didžiojo universiteto negalios reikalų koordinatorė Miglė Janušauskaitė neabejoja, jog kalbėti apie negalią turinčius asmenis bei jų įtrauktį svarbu kiekvieną dieną – tik tuomet galėsime save vadinti socialiai atsakinga bendruomene.

Kviečiame skaityti daugiau: