Lietuva gali tapti greičiausiai senstančia šalimi Europoje

Pagal dabartinius tempus, per artimiausius kelis dešimtmečius Lietuva gali tapti greičiausiai senstančia šalimi Europoje, teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai. Jaunų žmonių emigracija, žemas gimstamumas ir kitos demografinės raidos problemos yra neigiami veiksniai.

VDU Demografinių tyrimų centras kartu su Baltarusijos mokslų akademijos Ekonomikos instituto mokslininkais vykdė projektą, kurio metu buvo lyginami demografiniai procesai Lietuvoje ir Baltarusijoje bei šių šalių pasirinkti viešosios politikos atsakai į juos.

Tyrimas parodė, kad, nors pastaraisiais metais abiejose šalyse vyko ir pozityvių pokyčių, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ir tarptautiniame kontekste demografinė situacija ir jos prognozės išlieka nepalankios. Dėl didelių emigracijos rodiklių, gyventojų skaičiaus mažėjimo tempai yra gerokai spartesni Lietuvoje, o Baltarusijai, remiantis oficialia šalies statistika, būdingas net nedidelis migracinis prieaugis.

Daugiau skaitykite