L. ir F. Mockūnų vardinės stipendijos konkursas

VDU Tarptautinių ryšių departamentas praneša, jog skelbiamas vardinės Liūto ir Francoise Mockūnų stipendijos konkursas 2018 metams. Vardinė L. ir F. Mockūnų stipendija nuo 2010 m. kasmet skiriama studijoms ir (ar) praktikoms bei mokslininkų stažuotėms užsienyje.

Anot idėjos autorės F. Puzyna-Mockūnas, jauniems žmonėms būtina keliauti, pagyventi užsienyje, įgyti gyvenimo daugiakultūrėje aplinkoje patirties. Tačiau tuo pat metu jie turi puoselėti lietuvybę bei skleisti Lietuvos kultūrines vertybes, o grįžę į Tėvynę – skleisti pažangias idėjas, keisti darbo kultūrą, kurti doros principais paremtą gyvenimą.

Šių metų konkurso kandidatams stipendija suteikia galimybę užsienyje vykdyti 1–3 mėn. trukmės stažuotę/praktiką. Praktikos/stažuotės vietą studentai turi susirasti patys pagal savo tyrimo/studijų sritį. Studentai gali vykti ne tik į organizacijas ar įmones, bet ir į lietuvių bendruomenes, lietuvių kalbos mokyklas bei baltistikos centrus. Stipendija skiriama daliniam kelionės ir pragyvenimo išlaidų apmokėjimui.

Konkurse gali dalyvauti visų studijų pakopų studentai, studijuojantys humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, išskyrus pirmosios studijų pakopos pirmojo kurso studentus. Dokumentai priimami iki 2017 m. rugsėjo 28 d.

Reikalavimai kandidatams

• Puikios anglų k. žinios;
  • Geri studijų rezultatai;
  • Aktyvi akademinė veikla.

Konkurso sąlygos

Pretendentai į vardinę L. ir F. Mockūnų stipendiją iki š. m. rugsėjo 28 d. turi pateikti šiuos dokumentus:

• Patvirtinimo laišką iš priimančios bendruomenės/organizacijos/institucijos;
  • Gyvenimo aprašymą (CV);
  • Užpildytą konkurso anketą;
  • Anglų k. mokėjimą patvirtinantį dokumentą;
  • Fakulteto dekano ir/ar dėstytojo rekomendaciją;
  • Informaciją apie mokslinę ir visuomeninę veiklą – dalyvavimą konferencijose, seminaruose, stažuotėse, kitą pareiškėjų nuomone svarbią informaciją (trečiosios pakopos studentams).

Gautus prašymus svarstys Stipendijų atrankos komisija. Konkurso rezultatai bus viešai skelbiami VDU tinklapyje Liūto Mockūno gimimo dieną – rugsėjo 30 d.

Dokumentus reikia pristatyti iki rugsėjo 28 d. į VDU Tarptautinių ryšių departamentą (adresuoti Vaidui Dačiolai, V. Putvinskio g. 23, 212 kab.) arba išsiųsti el. paštu: vaidas.daciola@vdu.lt.

Maloniai kviečiame studentus dalyvauti ir teikti paraiškas.

Daugiau informacijos:

• VDU Tarptautinių ryšių departamentas