Kvietimas į Socialinės antropologijos centro seminarą

Maloniai kviečiame Jus į VDU Socialinės Antropologijos centro 2021 m. pavasario semestro seminarą, kurio tema: Ukrainos baptistų judėjimas: posovietinės konfrontacijos ir transformacijos.

Pranešėjas: Dr. Eugenijus Liutkevičius (Vytauto Didžiojo universitetas).

Moderatorius: Vidmantas Vyšniauskas (VDU SAC).

Seminaras vyks 2021 m. balandžio 28 dieną (trečiadienį) 16.00 val., nuotoliniu būdu.

Registracija paspaudus nuorodą: https://forms.gle/cmP5WFBm1QRz8gWn9

Pranešime bus pristatytas lauko tyrimas, atliktas Vakarų Ukrainoje 2016-2017 m. Per trumpą savo nepriklausomybės laikotarpį politiškai susiskaldžiusi ir įelektrinta Ukrainos visuomenė patyrė dvi revoliucijas, Krymo pusiasalio aneksiją ir iki šiol vykstantį karą šalies rytuose. Tuo pat metu ši būsena lėmė unikalią posovietinėje erdvėje religinę kompoziciją. Tyrimo metu buvo susitelkta į radikalias transformacijas, vykstančias Ukrainos baptistų judėjime, kuomet vis didesnė dalis tikinčiųjų atsisako laikytis konservatyvių, paveldėtų iš sovietmečio tradicijų. Ši takoskyra lemia priešpriešą ir konfliktus tarp skirtingą tikėjimo stilių išpažįstančių bendruomenių ir pavienių tikinčiųjų. Konfliktai prasideda nuo skirtingo požiūrio į aprangos kodą ir baigiasi skirtingai interpretuojamais bibliniais tekstais. Pranešimo metu bus siekiama pasidalinti su klausytojais tyrimo lauko medžiaga ir atradimais.

Labai laukiame Jūsų seminare ir kviečiame diskusijai,

VDU Socialinės antropologijos centras