Kristinos Valasevičienės fotografijų paroda KAUNO FORTAI. VIZIJOS

VDU Socialinių mokslų fakulteto antrojo aukšto foje eksponuojama nauja Kauno fotoklubo vadovės Kristinos Valasevičienės darbų ekspozicija. Parodoje pristatomas keliolikos nuotraukų ciklas, kurį sukurti autorę įkvėpė apsilankymas apleistuose Kauno fortuose.
Kauno tvirtovė – tai poligoninio tipo gynybinė sistema, carinės Rusijos imperatoriaus Aleksandro II įsakymu statyta 1882–1915 m. Kauno mieste ir jo apylinkėse. Ją sudarė 9 pastatyti ir 4 nebaigti fortai. Įtvirtinimais naudojosi Rusijos imperijos kariuomenė I-ojo pasaulinio karo metu.

Fotografinėse vizijose – paslaptimi alsuojantys vaizdiniai, subtilios praėjusio laiko nuojautos. Prieš akis išnyra niūriose sienose įsismelkę žmonių likimai, išgyvenimai, mintys, troškimai.
„Galvodami apie istorinę praeitį, atrodo, kad į istoriją nusikeliame. Bet ji yra čia pat – ranką ištiesk ir paliesi – šalia mūsų, jos sluoksniai persišviečia vienas per kitą, vienas kitą papildo, taip sudarydami bendrą vaizdą. Taigi, autorė savo „Vizijų“ cikle tarsi atstatė šitą patį tikrovės susisluoksniavimo principą žiūrovui parodomuose Kauno fortų vaizduose ir jų fragmentuose… Tiesiog padarė mums prieinamu, matomu tą vaizdą, kokį turėtume matyti..
Vizijos ypač realios yra tiems, kurie nebegali kitaip, nei matyti fortų mūruose sugrūstų, sulaužytų ir pabaigos belaukiančių gyvenimų nuolaužas – neįvykusias vedybas, nemylėtas meiles, negimusius, neišaugintus vaikus, nesušoktus šokius, neužrašytą muziką, nerealizuotomis likusias svajones…“ (Menotyrininkė Gaiva Paprastoji)
Kristina Valasevičienė fotografuoja apie trylika metų. Kartu su bendraminčiais 2010 m. įkūrė Kauno fotoklubą kuriam vadovavo 2013-2018 m. Nuo 2010 m. dalyvauja bendrose Kauno fotoklubo narių darbų parodose. 2012 m. Kauno technologijos universitete surengta pirmoji autorinė fotomenininkės paroda “Kauno fortai. Vizijos“. Vėliau paroda buvo pristatyta įvairiuose Lietuvos miestuose.
Autorė taip pat yra dalyvavusi ne viename tarptautiniame fotografijų konkurse Lietuvoje ir užsienyje. 2014 m. fotografijos buvo eksponuotos tarptautinėje fotografijų parodoje „Pasaulis moters akimis“ (Izraelis). 2014 m. Kristina Valasevičienė tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurso „Debiutas“ finaliste, kelios nuotraukos iš fotografijų ciklo „Laiko fragmentai“ buvo eksponuotos bendroje parodoje tarp kitų nugalėtojų. Fotografijos publikuotos kataloguose.
Kitos fotografijų serijos. 2016 m. sukurta fotografijų serija “ŠVIESORAŠČIAI“, kuri buvo pristatyta Vokietijoje, Leitzkau istorinėje Baronų Miunhauzenų pilyje, Lietuvos fotomeno bienalės parodoje „Fotografinės istorijos“ kartu su kitų vienuolikos Lietuvos fotomenininkų darbais (parodos kuratorės: dailininkė Jūratė Sližytė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė). Vėliau nuotraukų ciklas eksponuotas įvairiuose Lietuvos miestuose.
2018-2019 m. sukurta fotografijų serija „A(I)liuzijos“, eksponuota Kaune.

Darbus galima įsigyti.
Informacija el.paštu kristiphotoart@gmail.com