Kodėl verta studijuoti socialinę politiką VDU

Eigirdas SarkanasSocialinė politika yra tiesiogiai orientuota į visuomenę, į tai kaip ji reaguoja į socialines problemas. Iš esmės, socialinė politika yra, ar bent jau turėtų būti, pagrindinė viešosios politikos sritimi, ypač tame kontekse, kai yra kalbama apie švietimą, socialinę apsaugą, sveikatos politiką bei kitas sritis, kurios tiesiogiai daro įtaką vienai ar kitai visuomenės socialiniai grupei.

Studijas, kaip ir nemaža dalis abiturientų (kaip bebūtų gaila), rinkausi tiksliai nežinodamas ko pats noriu. Vis dėl to, man labai pasisekė, kadangi socialinės politikos studijų programa man labai tiko ir bėgant studijų metams patiko vis labiau ir labiau. Kadangi aš pats asmeniškai laikausi įsitikinimo, kad vidutiniškai geri galime būti keletoje sričių, tačiau patys geriausi tik vienoje, tai būtent dėl to studijų metais atradau ir savo sritį, kuri mane labiausiai domina – švietimą.

Pirmaisiais studijų metais vienintelį dėmesį skyriau studijoms ir po jų turėjau tikrai daug laisvo laiko, todėl vėliau nusprendžiau dalį to laiko investuoti į kitą veiklą. Taip atradau Studentų atstovybę, kurioje ne tik galėjau pritaikyti savo studijose įgytas žinias praktiškai, tačiau įgyti ir kitų kompetencijų bei įgūdžių, tokių kaip darbas komandoje, greitas problemų sprendimas, komunikaciniai įgūdžiai bei kitos. Iš pradžių nebuvau labai aktyvus narys, tiesiog stebėjau aplinką, bendravau su nariais, analizavau organizacijoje vykstančius procesus. Tačiau po maždaug pusės metų aktyviai įsitraukiau į visas veiklas, kadangi pamačiau, kad tai yra puiki vieta, kuri suteikia galimybę padėti tiek sau, tiek ir kitiems kolegoms studentams, ypač kai tai liečia studijų proceso ar kokybės klausimus.

Pabaigai, studijos Vytauo Didžiojo universitete man suteikė platų ir įvairiapusį, Artes Liberales principais grįstą, išsilavinimą. Vis dėl to, platus išsilavinimas tai nėra tik studijos, todėl siekiant įgyti ir šiek tiek kitokių žinių bei kompetencijų dalį savo laiko reikia skirti veikloms įvairiose tiek VDU, tiek ir kitose nevyriausybinėse organizacijose. Taip pat, reikia naudotis visomis universiteto teikiamomis galimybėmis, važiuoti į Erasmus+ mainus, dalyvauti įvairiose mokslinėse kompetencijose, drąsiai bendrauti ir diskutuoti su dėstytojais, profesoriais, administracijos darbuotojais bei visa akademine bendruomene, nes VDU yra atviras ir vežantis universitetas!

Na, o abiturientams, kurie domisi įvairiomis socialinėmis problemomis, socialine nelygybe, socialiniu teisingumu bei kitomis panašiomis sritimis, drąsiai ir nuoširdžiai rekomenduoju rinktis socialinės politikos bakalauro studijų programą ir būti tais, kurie Lietuvą darys geresne!

Teksto autorius socialinės politikos absolventas, VDU studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas