Karjerą ir šeimą derinantiems tėvams reikia ne tik finansinės paramos

„Tėvystė ir karjera: kaip suderinti nesuderinamą?“ – užduodant šį aktualų klausimą, trečiadienio popietę (birželio 22 d.), Edukologijos katedros tyrėjų grupė sukvietė būrį karjerą ir tėvystę derinančių tėvų, susipažinti su vykdomo tyrimo rezultatais ir pabandyti kartu atsakyti į atvirą klausimą pateiktą diskusijai. Diskusijoje taip pat dalyvavo dr. Jurgita Spaičienė iš Teisės fakulteto ir dr. Jurga Bučaitė-Vilkė iš Sociologijos katedros. Tai, kad susitikime dalyvavo tik mamos, taip pat atspindi Lietuvoje vis dar dominuojančias tendencijas, kad rūpinimasis vaikais labiau gula ant moterų pečių, kurios tuo pat metu taip pat bando siekti karjeros, o tėveliai tuo tarpu aktualizuoja save darbinėje veikloje, siekdami bendros šeimos gerovės. Smagu, kad visą būrį kartu atvykusių su mamomis vaikų užėmė „Karjera ir profesinis konsultavimas“  bakalauro studentės: trečiakursė Smiltė Pučinskaitė ir antrakursė Viktorija Kviliūnaitė, organizavusios edukacines veiklas mažiesiems.

Popietė pavyko – mamos sužinojo apie sociologinį karjeros ir šeimos derinimo kontekstą,  mus veikiančius stereotipus ir kultūrinius modelius (dr. Jurgita Bučaitė-Vilkė), teisinius aspektus (dr. Jurgita Spaičienė), dalinosi savo patirtimi, o vaikai žaidė, piešė, kūrė ir nė nemanė nuobodžiauti. Edukologijos katedros docentė dr. Aušra Rutkienė pristatė dviejų metų Lietuvos mokslų tarybos remiamo mokslininkų grupių projekto „Jaunų šeimų karjeros ir tėvystės suderinimo modelis“, Nr. MIP-075/2014, tėvų apklausos rezultatus.

Vykdomo tyrimo rėmuose pastebima, kad karjeros ir šeimos derinimo kultūra Lietuvoje dar turi būti plėtojama: trūksta deramai parengtų karjeros konsultantų, kurie padėtų tėvams modeliuojant karjeros ir šeimos dermę, darbdavių ir žmogiškųjų išteklių specialistų bendruomenei dar yra daug erdvės tobulinti savo požiūrį ir nuostatas, kuriant šeimai palankią darbo aplinką’, taip pat aktuali valstybės parama ir paslaugų sektoriaus išplėtimas šeimos atžvilgiu.

Apklausoje dalyvavę tėvai, turintys mažamečių vaikų (iki 12 metų), nurodė, kad juos domina ne tik vaiko priežiūros atostogų ilginimas bei išmokų didinimas, bet labiausiai rūpi paslaugų sektoriaus šeimai plėtojimas – patikimos ir prieinamos vaikų priežiūros institucijų sistemos kūrimas, platesnė būrelių ir stovyklų, pradinukų atostogų metu, pasiūla, lankstesnio darbo grafiko pagal  darbuotojų poreikius formavimas, galimybės dirbti namuose vaikui/vaikams sergant ir paprastesnių, liberalesnių smulkaus verslo steigimo galimybių numatymas ir lankstesnės mokesčių sistemos vystymas. Apklausoje dalyvavę tėvai nori augindami vaikus dirbti ir tobulėti, bei siekti karjeros, tik tam, žinoma, reikia lankstesnių darbo ir šeimos derinimo sąlygų ir sklandžios paramos sistemos.

Gimtadienis 085 Gimtadienis 092 Gimtadienis 093 Gimtadienis 094