Karantino įtaka eismui: nelaimingų įvykių sumažėjo, bet vairuotojų psichologinė būsena pablogėjo

Pandemija vis dar tęsiasi ir nežinia, kada ji baigsis. Pasikeitęs gyvenimas, karantinas turėjo labai daug įtakos įvairioms jo sritims. Viena iš aktualiausių – vairavimas: vairavimo įgūdžiai, kultūra, eismo intensyvumas bei nelaimės keliuose. Tai atsispindi ir statistikoje, kuri, anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pasikeitė į gera. Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedros lektorė, besidominti su rizikingu vairavimu susijusių psichologinių veiksnių sritimi, dr. Justina Slavinskienė pažymi, kad per pandemiją ir karantinus vairavimo įgūdžiai tapo prastesni, ypač jaunų vairuotojų.

„Kai pirmosios pandemijos bangos metu buvo daug įtampos, nerimo, nežinios, vairavimo kultūra buvo ne tokia intensyvi, vairuotojai bandė prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų. Tuo tarpu antrosios bangos metu, t. y. šiuo metu, stebime vis augantį visuomenės susierzinimą, nepasitenkinimą, dažniau išsakomą pyktį, tai ir vairavimo kultūra tampa piktesnė. Vairuotojai vieni kitiems mažiau pakantūs, linkę pykti ant kitų dėl veiksmų vairuojant“, – pažymi VDU Psichologijos katedros lektorė dr. Justina Slavinskienė, besidominti su rizikingu vairavimu susijusių psichologinių veiksnių sritimi.

Apie tai, kaip karantino ribojimai paveikė žmonių vairavimo įgūdžius ir vairavimo kultūrą, kviečiame skaityti daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/7/1395327/karantino-itaka-eismui-nelaimingu-ivykiu-sumazejo-bet-vairuotoju-psichologine-busena-pablogejo