JT spec. pranešėjo D. Pūro paskaitoje – apie žmogaus teises

Vasario 18 d., antradienį, 15:00 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) viešą paskaitą skaitys Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas Dainius Pūras.

Vytauto Didžiojo universiteto Academia cum laude kviečia savo bendruomenės narius ir visus susidomėjusius į viešą profesoriaus paskaitą, kurios tema – „Žmogaus teisės, sveikatos politika, emocinė sveikata ir gerovė – globalūs iššūkiai ir idėjų kova“.

Pasaulyje vyksta idėjų ir jų skirtingo įgyvendinimo kasdieniame gyvenime kova. Ji paliečia visas visuomenės gyvenimo sritis, tarp jų ir sveikatos politiką. Pamatiniams žmogaus teisių ir laisvių principams, kuriems šiandien oponuoja nemažai įtakingų jėgų, kyla rimtų iššūkių. Prof. Dainius Pūras pasidalins 6 metų patirtimi ir apžvelgs svarbiausius idėjų ir praktikų mūšius žmogaus teisių, visuomenės sveikatos ir emocinės gerovės srityje.

Be kitų svarbių klausimų, prof. D. Pūras pristatys daugiausiai dėmesio pasaulyje susilaukusias jo ataskaitas Jungtinėms Tautoms apie psichikos sveikatą ir žmogaus teises besikeičiančiame pasaulyje.

Dainius Pūras yra vaikų ir paauglių psichiatras, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, Vilniaus universiteto profesorius.

Vizito Indonezijoje metu – susitikimas su Vakarų Papua pilietinės visuomenės atstovais.