Jau antrą kartą moksleivius susiburti kvies VDU Studijų festivalis

VDU Studijų festivalis

„Šiandien interneto ir socialinių tinklų dėka vienu paspaudimu galime sužinoti visus mums rūpimus dalykus, įskaitant ir informaciją apie dominančią studijų programą. Tačiau pastebime, jog renkantis profesiją moksleiviams labai trūksta realaus prisilietimo tiek prie pačių studijų, tiek prie jas supančios aplinkos. VDU Studijų festivalis – puiki galimybė dar mokantis mokykloje susipažinti su universiteto aplinka, žmonėmis ir visa studijų programų palete“, – gegužės 12 d. Kaune vyksiančiame VDU Studijų festivalyje kviečia apsilankyti viena iš šio renginio organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Marketingo ir komunikacijos departamento Studijų marketingo ir priėmimo skyriaus vadovė Loreta Petrauskaitė.

Šiuolaikiniams moksleiviams reikia interaktyvumo

Pasak L. Petrauskaitės, idėja organizuoti tokio pobūdžio festivalį kilo dar karantino metu. „Pagalvojome, jog pažintis moksleiviams su universitetu galėtų būti kitokia, tarsi atvirų durų diena. Šiemet festivalis vyks jau antrą kartą bei, kaip ir ankstesniais metais, įsikurs VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre. Čia subursime žmones iš visų universiteto padalinių. Renginio metu veiks atskiros mokslo ir pramogų zonos, kuriose moksleiviai galės ne tik susipažinti su pačiu universitetu, jo siūlomomis galimybėmis, studijų programomis, priėmimo procesu, bet ir smagiai bei turiningai praleisti dieną bendraamžių gretose. Šiais metais ketiname festivalį dar labiau išplėsti – ne tik padidinti jo erdvę, bet ir įvairiomis veiklomis praturtinti pačią programą. Tikimės, jog tai padės sukurti dar geresnę atmosferą“, – pasakoja VDU atstovė.

Vienos iš renginio idėjos sumanytojų teigimu, pagrindinis festivalio principas – interaktyvumas. „Dar organizuodami pirmąjį festivalį, atkreipėme dėmesį, jog moksleiviams reikia nuolatinio judesio, jie nemėgsta būti vienoje vietoje, o patraukti ir išlaikyti jų  dėmesį ilgesniam laikui išties yra iššūkis, todėl atsisakėme paskaitų formato užsiėmimų. Patikrinti ir patyrinėti kiekvienam patinkančias veiklas tikrai nereikia visos dienos. Kita vertus, susidomėjusiems kažkokia konkrečia tema ar veikla suteiksime visas galimybes skirti tam daugiau laiko. Tuo pačiu esame suinteresuoti, kad moksleivis per trumpą laiko tarpą turėtų galimybę sudalyvauti kuo daugiau ekskursijų įvairiose zonose ir fakultetų erdvėse, nes jų tikrai bus gausybė“, – renginio išskirtinumą apibūdina L. Petrauskaitė bei pabrėžia, jog dažnai moksleiviams būna nedrąsu žengti pirmąjį žingsnį, tad dauguma renginio metu vyksiančių veiklų bus tokios, kurios nereikalaus pirmiems imtis iniciatyvos, tačiau suteiks galimybę greitai įsilieti į dominančias veiklas.

„Kviečiame atvažiuoti moksleivių grupes ir klases, kurios turės galimybę išbandyti įvairius žaidimus, kas leis tiek išbandyti savo jėgas, tiek pasitikrinti, kokios asmeninės savybės dominuoja – ar esu komandos žaidėjas, o galbūt man labiau tinka individualūs užsiėmimai ir pan.? Tikrai yra žmonių, kurie, pirmiausia, nori stebėti aplinką ir tik po to pasiryžta pasidomėti kažkuo, kas patraukia jų dėmesį. Tad festivalio aplinka bus pritaikyta įvairiems poreikiams: bus galima tiek stebėti, tiek iš karto įsitraukti į veiklas“, – dalyvauti renginyje kviečia L. Petrauskaitė.

Festivalio veiklose – nuo užduočių iki pramogų

VDU Studijų festivalyje moksleiviai laiką leisti galės net trijose erdvėse: fakultetų, inovacijų ir pramogų. „Fakultetų erdvėje renginio dalyvių lauks universiteto atstovai, kurie ne tik bus pasiruošę pakonsultuoti apie norimą studijų programą ar stojimo procesą, bet ir bus parengę interaktyvių užduočių ar užsiėmimų, kurie leis su universiteto gyvenimu susipažinti iš arčiau. Inovacijų erdvėje bus galima pasitikrinti savo fizines galimybes, pavyzdžiui, šuolio į aukštį ar greičio parametrus, taip pat paragauti liofilizuoto maisto, išbandyti įvairių užsienio kalbų pradžiamokslius ir daugelį kitų. Bus ir pramogų zona, kurioje lauks žaidimai, muzika, pašnekesiai. O jeigu savarankiškai vykdyti kelionės per mūsų išvardintas zonas nepavyktų, esame paruošę užduočių korteles, kurios padės moksleiviams išbandyti įvairias veiklas pasitelkus tam tikras užduotis. Įvykdžiusių jas lauks prizai“, – intriguoja renginio organizatorė.

L. Petrauskaitės teigimu, festivalio metu veiklų netrūks ir moksleivius atlydėjusiems mokytojams. „Mokytojai turės galimybę dalyvauti seminaruose, diskusijose, pabendrauti ir pasidalinti gerąja patirtimi su kolegomis iš kitų šalies mokyklų. Taip pat Pramogų erdvėje visų renginio dalyvių lauks maisto zona. Na, o muzikos ir poilsio zona suteiks galimybę pasiklausyti įvairių diskusijų ar gerėtis meniniais pasirodymais“, – apibendrina viena iš VDU Studijų festivalio sumanytojų.

Renginyje planuojančius dalyvauti moksleivius ar moksleivių grupes prašome užsiregistruoti. Registracijos nuoroda.

Festivalis vyks gegužės 12 d., 11 val. Prezidento Valdo Adamkaus VDU Sporto centre (Studentų g. 9A, Akademija, Kauno r.). Festivalis vyks lauke, tad rekomenduojame dėvėti patogią aprangą ir avalynę.

Į festivalį vyks 18 maršruto autobusas. Nurodytais laikais (10:00, 10:29 išvykimas iš pradinės stotelės) važiuos padidintas autobusas (~160 keleivių). Maršrutas yra suderintas su Kauno miesto savivaldybe. Maršruto gatvės: M.K.Čiurlionio g., Vytauto pr., Kęstučio g., Karaliaus Mindaugo pr., Veiverių g., Marvelės g., Pilėnų g., Universiteto g., Studentų g. Išlipti reikia galutinėje stotelėje: VDU Žemės ūkio akademija (Studentų g. 11)

Išsamesnė informacija apie festivalio veiklas

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.