Į Lietuvą atvyksta nykstančių miestų tyrėjas: Lietuvos ateitis ne tokia liūdna kaip JAV

Lietuvoje netrūksta nerimo dėl migracijos, tačiau vargu ar mūsų šalies miestus galėtų greitai ištikti toks likimas, koks ištiko Detroitą JAV, ramina nykstančius miestus tyrinėjantis sociologas, Mičigano-Dirborno universiteto mokslininkas Paulas Drausas, kuris šią savaitę Vytauto Didžiojo universitete (VDU) dalyvaus miesto sociologijai skirtame seminare ir konferencijoje, – rašoma pranešime spaudai.

Renginiuose bus keliami klausimai, kaip sociologai bei antropologai galėtų pasitarnauti kuriant tvarius ryšius tarp miesto valdžios atstovų ir vietos bendruomenių, formuojant šiuolaikinio miesto dizainą. „Vidurio ir Rytų Europoje daug miestų susiduria su panašiomis problemomis, kaip ir Detroitas, – dėl besitęsiančios išsilavinusio jaunimo emigracijos, augančių senstančių gyventojų poreikių, mažėjančių mokestinių pajamų. Tačiau juose nėra tokios rasinės atskirties problemos, kokią turi JAV. Panašu, kad ES centrinės vyriausybės yra įsipareigojusios išsaugoti savo istorinius miestus ir galėtų prisidėti kompensuojant vietos išteklių nykimą. Tuo tarpu JAV parama miestams per pastaruosius dešimtmečius smarkiai sumažėjo“, – teigia ekspertas.

Skaitykite daugiau…