EST mokymuose – apie trūkstamas reikšmes anketinės apklausos tyrimuose

Seminaras apie pasitikėjimą mokslu ir mokslo komunikaciją

Europos socialinį tyrimą (EST) įgyvendinanti Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų komanda š.m. gegužės 31 d., 12 val. kviečia į metodologinius mokymus Trūkstamos reikšmės anketinės apklausos tyrimuose: nekreipti dėmesio, analizuoti ar modifikuoti?“. 

Dažnai tyrėjai kiekybinių duomenų analizėje susiduriame su opia trūkstamų reikšmių problema, nes taip netenkame dalies imties duomenų tikrinti hipotezes. Ypač tai tampa aktualu, jeigu naudojami daugiamačiai statistiniai metodai bei siekiame analizuoti kuo daugiau atvejų tarp kelių kintamųjų. Trūkstamos reikšmės gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: kai respondentai nežino atsakymų, sąmoningai praleidžia klausimus, padaromos duomenų suvedimo klaidos ir pan.

Mokymai skirti socialinių mokslų tyrėjams, kuriuos domina trūkstamų reikšmių analizės pradmenys ir kokias post factum alternatyvas galime pasitelkti, siekdami sumažinti jų kiekį duomenyse. Mokymuose bus aptariama, kaip įvertinti, ar atsiradusios trūkstamos reikšmės duomenyse yra sisteminės ar atsitiktinės, ką daryti, jeigu aptinkame sistemines trūkstamas reikšmes? Ar jas galima keisti validžiomis reikšmėmis, ir kokiomis reikšmėmis geriausia būtų pakeisti, nusprendus jas keisti.

Mokymuose bus naudojama SPSS programa ir/ar atskiri RStudio programos paketai, kuriais bus parodomi trūkstamų reikšmių analizės pavyzdžiai. Demonstracijos apims trūkstamų reikšmių analizės pavyzdžius skerspjūvio tyrimų, bet ne eksperimentinių, longitudinių panelinių ar kartotinių tyrimų atvejais. SPSS ar RStudio programos paketų mokymų metu turėti nėra privaloma.

Mokymus ves EST komandos Vytauto Didžiojo universitete tyrėjas doc. dr. Apolonijus Žilys.  

Mokymai vyks nuotoliniu būdu MS Teams platformoje. Trukmė – 1 val.

Dalyvavimas nemokamas. Renginio dalyviams bus išduodami pažymėjimai.

Būtina išankstinė registracija (prisijungimo nuorodą atsiųsime likus dienai iki mokymų).

Kilus klausimams, kviečiame rašyti el. paštu: est@vdu.lt