Dr. Jurga Misliūnienė: šventinę euforiją greitai pakeis nuovargis, todėl pradėkime ruoštis jau šiandien

Vos prieš kelias dienas į klases sugrįžę vaikai ir mokytojai euforijoje. Pedagogai džiaugiasi vėl galintys dirbti įprastu būdu ir pagaliau nepatiriantys jausmo, kad girdimas ir komentuojamas kiekvienas jų žodis. Vaikus labiausiai džiugina susitikimas su pasiilgtais draugais. Bet euforija netrukus praeis, o jos vietą užims nuovargis, neapibrėžtumas, baimė dėl galimybės vėl mokytis per nuotolį.

VDU Psichologijos katedros lektorė dr. Jurga Misiūnienė, dirbanti Tarptautinėje Lietuvos ir Izraelio gabių vaikų ugdymo programoje „Gifted“, pataria jau šiandien pasirūpinti savo ir vaikų emocijomis.

Kokie didžiausi sunkumai kyla vaikams šiandien grįžtant į mokyklas? Kokias problemas išgyvena mažiausieji moksleiviai? Dėl ko kenčia 5–8 klasių moksleiviai, o kas labiausiai skaudina vyriausiuosius? Kaip po pandemijos iššūkių jaučiasi mokytojai? Ar ugdymo įstaigose pakanka psichologų? Kaip dabartinėje situacijoje vaikams galėtų padėti tėvai? Kokios rekomendacijos mokytojams ir moksleiviams? O kokiems vaikams pandeminiai mokslo metai tiko ir patiko?

Kviečiame skaityti VDU Mokyklinės psichologijos studijų programos vadovės, psichologės dr. Jurgos Misiūnienės interviu Delfi portale:

https://m.delfi.lt/gyvenimas/seima/article.php?id=88153569