Diskusijoje: apie bendruomenės paieškas Lietuvoje

Vytauto Didžiojo universiteto Sociologų klubas vyks gruodžio 12 d. (pirmadienį), 18 val. kavinėje „Coffee Inn“ (Vilniaus g. 28, Kaunas) kviečia į diskusiją „Bendruomenės paieškos Lietuvos mieste: kaimynystės ir kultūros sinergija“, kurioje dalyvauja sociologas Apolonijus Žilys (VDU), architektūros ir kūrybinių industrijų ekspertė Jūratė Tutlytė (VDU) ir bendruomenių projektų kuratorė Raminta Miškinė (Voškonių bendruomenė).

„Bendruomenės – tai raktas į pilietiškumą“, „susiburkime į bendruomenę“ ir daugybė kitų panašių lozungų politikų kalbose ir viešojoje erdvėje lyg ir neleidžia abejoti bendruomenės reikšmingumu, kita vertus, kelia nemažai klausimų. Ar tai tik „skambus“ politikų terminas? O gal visgi tai reali socialiniame pasaulyje egzistuojanti sociologinė struktūra? Ir, jeigu bendruomenė egzistuoja, kur jos ribos, ir kaip ją atpažinti mieste ir jo erdvėse, kur neretas bendruomeniškumo pasigenda.

Diskusija apims skirtingus sociologinius ir kultūrinius rakursus ir sieks atsakyti – kaip susijusios bendruomenė ir kaimynystė, kodėl kaimynystė mieste ne visada virsta bendruomene, kaip galima bendruomenę įveiklinti, ir kuo gi Lietuvos miestuose pasižymi aktyvi bendruomenė?
Galiausiai diskusiją tęsime apie meno, kultūros sintezės su bendruomeniškumu santykį bei kuo šis santykis gali būti naudingas suaktyvinant bendruomenes.

Diskusija yra VDU Sociologų klubo vykdomo projekto „SOCkava“ dalis. Šie renginiai skirti atviroms sociologinėms diskusijoms apie aktualius visuomenėje vykstančius procesus. Diskusijų metu pristatant naujausius sociologijos srities mokslo tyrimų rezultatus, juos diskutuojant su kitų mokslo disciplinų, meno srities atstovais, siekiama didinti visuomenės sociologinį raštingumą.

Renginio nuoroda socialiniame tinkle „Facebook“.