Diplomų įteikimas 2018 – Dekano sveikinimas

Sveiki atvykę į 2018 m. Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto diplomų įteikimo šventę. Tokios dienos kaip ši žymi tam tikrą pabaigą, nes yra baigtas Jūsų studijų etapas. Bet tokia diena kaip ši atveria ir naują pradžią, nes prasideda laikas po studijų ir veriasi nauji keliai.

Tokią dieną kaip ši verta perfrazuoti Marijoną Mikutavičių ir pasakyti, pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva. Su saule, su pavasariu, su diplomu ir baigimu ar su bet kuo- tegu visi nustemba!

Šiandien nereikia ilgų kalbų, bet vis vien šią diplomų įteikimo dieną keli žodžiai Jums, absolventai. Paprastai tokiomis progomis kalbama apie ateitį ir tai, kas bus, taip pat, kad Jūs pakeisite pasaulį ir kokie nauji geri laikai Jūsų laukia…. Tame yra daug tiesos.

Bet, ko gero, svarbiau nei tai, kas bus rytoj, yra tai, ką turime čia ir dabar.

Šiandien Jūs kuriam laikui užveriate Vytauto Didžiojo universiteto duris. Kažkada VDU buvo pirmasis lietuviškas universitetas šalyje. Jis turi garbingą istoriją, o mūsų laikų VDU istoriją kūrėte ir Jūs. Ir Jūs esate šių laikų VDU dalis. Šiame vieninteliame artes liberales universitete Lietuvoje Jūs gyvenote laisvų žmonių bendruomenėje ir studijavote universitete su žmogišku veidu. Viliuosi, kad to gyvenimo ir studijų patirtys buvo įdomios, geros ir įsimintinos ilgam.

Nors VDU pastarieji metai ir nebuvo paprasti.  Universitetas sprendė dilemą: jungtis ar nesijungti su keliais kitais universitetais. VDU ir jo bendruomenė tą dilemą išsprendė ir atsakė, kad VDU buvo, yra ir bus!

Rytoj VDU bus dar didesnis ir svarbesnis nei yra šiandien ir Lietuvoje, ir ne tik joje, nes universitetas auga. Socialinių mokslų fakultetas taip pat nestovi vietoje. Šiandien pirmą kartą septyniems Švietimo vadybos magistrantams kartu su VDU magistro diplomais įteikiami ir UNESCO Tarptautinio švietimo biuro sertifikatai „Mokymo turinio kūrimas ir įgyvendinimas“. Šiais metais fakultete išleidžiame pirmąją socialinės demografijos magistrantų laidą. Ji nėra skaitlinga, bet kartais ir pirma kregždė reiškia pavasarį. Nuo šių metų rudens Socialinių mokslų fakultete startuoja net 3 edukologijos krypties bakalauro programos. Tad tikrai augame ir turime dar daugiau įvairių planų ateičiai.

Ir visai pabaigai. Tokiomis dienomis kaip ši yra įprasta ir ko nors palinkėti. Tad keli dalykai Jums, kurie yra svarbūs dabar ir bus reikalingi ateityje: kai kam nors duosite žodį, tai jo laikykitės, jei suklysite (o neklystančių nėra), tuomet pasitaisykite ir eikite tolyn, kai dirbsite, tai darbą padarykite iki galo, taip pat visada turėkite bent vieną svajonę ir jos siekite, o galiausiai būkite sąžiningi prieš pačius save. Ir viskas bus gerai.

O ateičiai atminkite. Kad kur Jūs bebūtumėte, toli ar arti, Lietuvoje ar už jūrų marių, Jūs esate ir liksite VDU ir Socialinių mokslų fakulteto bendruomenės nariais.

Prof. Algis Krupavičius