DIANOS MOCKEVIČIENĖS fotokoliažų paroda

VDU Socialinių mokslų fakulteto pirmojo aukšto koridoriaus sienas papuošė nauja fotomenininkės Dianos Mockevičienės paroda „Pasaulio sutvėrimas“. Lapkričio 16 d. 18 val. Jonavos g. 66 pirmojo aukšto foje vyks šios parodos atidarymas. Autorė maloniai kviečia.

Kvantinės fizikos mokslininkai teigia, kad elektronas tuo pačiu metu yra ir dalelė, ir banga. Kol neatsiranda stebėtojas, formuojantis materialią realybę, dalelė yra banga, savyje nešanti nesibaigiančias pasireiškimo galimybes.  Vadinasi, kiekvienas iš mūsų esame savo Visatos kūrėjai. Stebėtojo sąmoningumo lygmuo nulemia kūrinio formą ir turinį.

Šioje fotokoliažų serijoje sąmoningai žvelgdama iš dulkių po savo kojomis kuriu Visatą. Kiekvienas paveikslas – tai  mano Kosmoso dvasinė mandala, formuojanti gyvenimo realybę. Savo žiūrovui siūlau neperskaičius pavadinimo pamedituoti prie kiekvieno paveikslo, pasinerti į savo sielos labirintus, išgirsti mintis ar jausmus, atliepiančius mandalai. Po to perskaitykite pavadinimą. Įdomu, su kuo mes „ant vienos bangos“…

Chaoso kūrybinėj gelmėj,

šiam galimybių vandenyne,

pamiršusi save,

žydra banga ramiai teku.

Esu erdvė

Pasauliams rastis,

bekraštis Niekas

saugiame Visko glėbyje.

Įgavus trapią formą,

tarsi Undinėlė,

į skausmo krantą

patikliai brendu,

bekraštėj meilės erdėje

ieškodama kitų.

Kas sapno pasaką

paverčia realybės rutina.

Kur netikėtai baigiasi

Ir vėl prasideda diena,

kai proto labirintuose

Būtis sutinka Nebūtį…

Diana Mockevičienė – fotomenininkė, Kauno fotoklubo narė nuo 2016 m.

Darbus galima įsigyti. Kreiptis: diana.mockeviciene@yahoo.com

 

Parodą rengia ir pristato Kauno fotoklubas.