Daugiausia neblaivių darbuotojų – 9 val. ryto ir vasarą

Didelio masto Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad darbe neblaivūs kasdien pasirodo 0,33% darbuotojų. Didžiausias neblaivumas fiksuojamas vasaromis ir rytais.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai išanalizavo daugiau nei 2,7 mln. blaivumo patikrų duomenis, kurie leido įvertinti neblaivių darbuotojų paplitimą Lietuvos įmonėse.

Kiekvieną dieną buvo patikrinama vidutiniškai po 5.969 darbuotojus. Pirminės duomenų analizės rezultatai rodo, kad kasdien apie 0,33% darbuotojų į darbą ateina neblaivūs. Daugiausia neblaivių darbuotojų į darbą ateina 9 val. ryto. Teigiamų testų dalis išauga vasaros mėnesiais. Ypač dideli neblaivių darbuotojų rodikliai užfiksuoti pošventinėmis dienomis, teigia tyrėjai.

Liepą ir rugpjūtį teigiamų blaivumo patikros testų dažnis išauga, palyginus su kitais metų mėnesiais. Liepą teigiami testai pasitaikė dvigubai dažniau (0,48%) nei vasario mėnesį (0,24%).

Daugiausiai neblaivumo atvejų užfiksuota ryte ir po pietų. Nors daugiausia blaivumo patikrinimų buvo atlikta 6 ir 7 val. ryto, didžiausias neblaivumo atvejų dažnis užfiksuotas 8 ir 9 val. ryto. Jų dažnis taip pat išaugo po pietų, apie 13 val.

Plačiau…