Atviros paskaitos – apie (su)gyvenimą mieste ir skaitmeninį verslą

Atviros paskaitos

Kaip užtikrinti, kad miestai palaikytų gyventojų gerovę, išliktų atsparūs įvairiems iššūkiams? Kaip efektyviai taikyti verslo modelius skaitmeninėje sferoje – imant pavyzdį iš „Apple“, „Google“ ir kitų sėkmingų įmonių? Šie klausimai bus aptarti dviejose viešose paskaitose, kurias organizuoja tarptautinis aljansas „Transform4Europe“. Paskaitos vyks gegužės 4 ir 25 dienomis Kaune, jos taip pat bus transliuojamos ir internetu.

Paskaitos organizuojamos „Open Dual Lectures“ formatu – tai jau tradicija tampantis aljanso paskaitų formatas, kur savo įžvalgomis ta pačia tema pasidalinti susitinka mokslininkas ir praktikas: vienas iš Lietuvos, kitas – iš aljansų partnerių šalies. Tai – puiki proga ne tik pažvelgti į temą ir iš mokslo, ir iš verslo perspektyvos, gauti naudingų įžvalgų, bet ir užčiuopti globalų pulsą.

„Resilient Cities: Connecting Wellbeing, Infrastructure & Cities“

Paskaita vyks gegužės 4 d., ketvirtadienį, 17 val., Vytauto Didžiojo universiteto L. Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23) ir internetu. Ją skaitys VDU Sociologijos katedros docentė dr. Jurga Bučaitė-Vilkė ir Dublino mokslininkas, menininkas, rašytojas Ed Carroll. Moderatorė: Mykolė Lukošienė.

Kaip žmogaus gerovė ir prieiga prie miesto viešos infrastruktūros yra integruojamos į miestus, kuriems reikia tapti atspariais socio-demografiniams ir ekonominiams iššūkiams? Vietos valdžiai, bendruomenėms ir verslams reikalingos žinios, įrankiai ir rodikliai, skirti išplėtoti „gyvenamas“ miesto erdves ir efektyviai skatinti miestų gyventojų gerovę. Ką reiškia gyventi „gyvenamuose“ miestuose įvairioms miestų gyventojų grupėms, tokioms kaip vietos bendruomenės, dirbantys tėvai, senjorai, jaunimas ir mažumos? Kokio tipo viešąsias paslaugas jie gali gauti ir kokie yra miestų gyventojų poreikiai? Kaip sujungti urbanistinės plėtros ir viešos infrastruktūros pragmatizmą su gerovės rodikliais? Paskaitoje įžvalgomis ir patirtimi dalintis kviečiami miestų tyrėjai ir praktikai.

Daugiau apie paskaitos lektorius

Tiesioginė transliacija

„Of digital business models, networks and gatekeepers – from analogous to digital business models“

Paskaita vyks gegužės 25 d., ketvirtadienį, 17 val., Turizmo informacijos centre (Laisvės al. 36, Kaunas) ir internetu. Jos pranešėjai – Saaro krašto universiteto docentas Benediktas Schnellbächeris ir VDU absolventas, Vokietijos įmonės „Dogo App“ įkūrėjas ir mobiliosios programėlės „Dogo“ kūrėjas Tadas Žiemys. Moderatorė: VDU prof. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė.

„Google“, „Amazon“ ar „Apple“ ir kitos sėkmingos įmonės šiandien vis plačiau naudoja skaitmeninius verslo modelius. Pokalbyje pristatomos verslo modelių, tinklų ir „durininkų“ sąvokos bei šių modelių pritaikymo skaitmeninėje sferoje pavyzdžiai.

Renginio partneriai: Kaunas 2022 ir Kaunas TIC.

Daugiau apie paskaitos lektorius

Tiesioginė transliacija