Artūras Tereškinas tapo prestižinės Lietuvos mokslo premijos laureatu

2016 m. sausio 8 d. Sociologijos katedros profesorius Artūras Tereškinas tapo prestižinės Lietuvos mokslo premijos laureatu socialinių ir humanitarinių mokslų srityje už tęstinį darbų ciklą „Kultūros sociologijos ir kultūrinių studijų tyrimai (2000–2014 m.)“, kurį pateikė Vytauto Didžiojo universiteto Senatas.
Plėtodamas savitą kultūros sociologijos ir kultūrinių studijų diskursą, Artūras Tereškinas įnešė originalų indėlį į Lietuvos sociologiją. Jis vienas pirmųjų šalyje ėmė analizuoti lyčių, vyriškumo, tėvystės, kūno, intymaus pilietiškumo, populiariosios kultūros ir socialinio kentėjimo temas. A. Tereškino knygos ir straipsniai atspindi pilietiškai angažuotos viešosios sociologijos kaip orientuoto į visuomeninius pokyčius socialinio mokslo idealus. Peržengdami sociologijos mokslo ribas ir perteikdami sociologines idėjas platesnei auditorijai, profesoriaus darbai prisidėjo prie viešojo diskurso apie lyčių lygybę, kultūrinius viešosios sferos pokyčius, socialinę nelygybę ir socialinės atskirties riziką patiriančių vyrų problemas plėtros. Paskutinis A. Tereškino darbas ( kartu su bendraautoriais) yra neseniai pasirodžiusi mokslo studija „Vyrai nusivylimo ekonomikose: tarp gero gyvenimo ir socialinės atskirties“ (Vytauto Didžiojo universitetas, Versus Aureus, 2016), kuri vasario 26 d. bus pristatyta Vilniaus knygų mugėje.

Lietuvos mokslo premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus. Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje teikiamos dvi premijos, kurias konkurso tvarka skiria Lietuvos mokslo premijų komisija, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsakymu.