Algis Krupavičius. Subjektyvi gerovė ir teisingos visuomenės lūkesčiai

Trečia refleksijų tema, ko gero, verčia imti jautį už ragų. Šių laikų Lietuvoje viena iš didžiausių bėdų yra negerovės visuomenė ir negerovės valstybė. Teisingai perskaitėte: negerovės visuomenė ir negerovės valstybė. Mažiausiai du trečdaliai visuomenės taip mano. Ir jie, deja, bet teisūs…

Pamela Abbott, Claire Wallace ir Roger Sapsford iš Aberdeeno universiteto prieš kelerius metus suformulavo geros visuomenės, arba decent society, koncepciją, nors lietuviškai geriau būtų „padorios visuomenės“ vertimas, nes jame yra stipri moralės dimensija. Anot britų mokslininkų, pagrindinis padorios visuomenės bruožas yra jos narių gerovės plėtojimas/ didinimas. Gera, arba padori, visuomenė yra/ turi būti ekonomiškai saugi, socialiai darni, socialiai įtraukianti ir, pagaliau, įgalinanti. Svarbiausias jos raidos rodiklis – subjektyvios gerovės indeksas. Pagal jį akivaizdžiai Europoje pirmauja Norvegija (kaip nieko nauja čia), o Lietuva, kaip ir galima laukti, patenka į šalių, tokių kaip Rusija, Ukraina ir kelios kitos pokomunistinės valstybės, grupę su žemiausiais subjektyvios gerovės indeksais.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/algis-krupavicius-subjektyvi-gerove-ir-teisingos-visuomenes-lukesciai.d?id=77366027