Algis Krupavičius. Po savivaldos rinkimų: keli skaičiai ir kelios projekcijos

Banalu, bet tai yra akivaizdus faktas, kad po kiekvienų rinkimų galime pasitikrinti politinių nuotaikų ir pasirinkimų peizažą šalyje.

Kiekvieni rinkimai suteikia galimybių bent šiek tiek žvilgtelti į ateitį. Kadangi artimiausiais mėnesiais laukia dar dveji rinkimai, nors dar ir savivaldos rinkimus reikia užbaigti balsavimu antrame ture, tai tos ateities įžvalgos tinka kelių mėnesių distancijai. Įžvalgos bus trys: apie partijų reitingus, Europos Parlamento (EP) ir prezidento rinkimus. Ir tik vienu aspektu – per gautų partijų balsų 2019 m. savivaldos rinkimuose prizmę.

Apie partijų reitingus
N kartų sakiau, kad po savivaldos rinkimų įvyks visuomenės nuomonės korekcija pagal faktinius balsus, kuriuos juose gavo skirtingos politinės organizacijos. Taip ir turi atsitikti. Paprastai visuomenės nuomonės tyrimuose apklausiamiems pateikiamas Seimo rinkimams suformuluotas klausimas – už kurią partiją balsuotų, jei Seimo rinkimai vyktų kitą sekmadienį? Standartinis klausimas. Tiesiog. Bet yra keli maži skirtumai tarp savivaldos rinkimų biuletenio ir apklausos klausimo. Pastarojoje paprastai įrašomos visos svarbiausios šalies partijos.

Skaitykite daugiau