Sociologijos katedra kviečia į seminarą ir konferenciją

Kovo mėnesį VDU kviečia į renginius, skirtus sociologijai. Kovo 4 d., trečiadienį, 9.30 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-312) vyks mokslinis-praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“, o kovo 5 d., ketvirtadienį, 9.30 val., VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, 325 ir 324 aud.) – VI-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“. Renginius organizuoja VDU Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija.

Seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“

Kovo 4 d., 9.30 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-312) vyks mokslinis-praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“, skirtas miesto valdžios ir vietos bendruomenių santykiams bei sociologo ir antropologo, kaip potencialaus tarpininko tarp miesto valdžios ir bendruomenės, vaidmeniui. Kaip antropologai ir sociologai galėtų pasitarnauti kuriant tvarius ryšius mieste? Su kokiomis įtampomis dažniausiai susiduria politikos formuotojai ir vietos bendruomenės, siekdami pokyčių? Kiek juose siekiama tvarumo? Kaip keičiasi šiuolaikinio miesto dizaino sprendiniai ir kokius reikalavimus jiems keliame, norėdami mieste jaustis patogiai? Kuo sociologo ir antropologo turimi tyrimų įrankiai gali būti naudingi formuojant šiuolaikinio miesto dizainą?

Dirbtuvių vedėjai:

• Dr. Paulas J. Drausas, sociologas, etnografas, Mičigano-Dearborno universiteto (JAV) profesorius, kurio mokslinių interesų sritys apima kaimynystės, kraštovaizdžio kaitos ir pažeidžiamų gyventojų grupių analizę poindustriniame mieste.
  • Dr. Liutauras Kraniauskas, miesto sociologas, vienas iš projekto paraiškos „Klaipėda – Europos kultūros sostinė 2022” rengėjų, Socialinių pokyčių studijų centro Klaipėdos universitete vadovas, kurio mokslinių interesų sritys apima kultūros, subkultūrų ir deviacijos mieste tyrimus.
  • Dr. Jūratė Tutlytė, „KaunasEuropos kultūros sostinė 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė, VDU docentė, kurios interesų sritys apima miesto architektūrą ir dizainą.
  • Austėja Bliumkytė-Padgurskienė – KultūrBendruoMeniškų projektų kuratorė, gidė.

Seminaro kalbos: anglų k. ir lietuvių k. Dalyvavimas seminare nemokamas, tačiau būtina užsiregistruoti. Užsiregistravę dalyviai bus vaišinami pietumis. Kontaktai pasiteiravimui: sk@vdu.lt.

Seminaro puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Seminaro programa

Konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“

Kovo 5 d., ketvirtadienį, VDU Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į VI-ąją nacionalinę jaunųjų sociologų ir antropologų konferenciją „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“, kuri vyks VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, 325 ir 324 aud.).

Pagrindinis šių metų konferencijos pranešėjas – sociologijos profesorius Paulas Drausas iš Mičigano-Dearborno universiteto (JAV). Sociologo ir etnografo P. Drauso mokslinių interesų sritys apima kaimynystės, socialinio dizaino ir pažeidžiamų gyventojų grupių situacijos poindustriniame mieste analizę.

Keturiose konferencijos sekcijose savo tyrimų rezultatus pristatys skirtingoms socialinių ir humanitarinių mokslų sritims – sociologijai, socialinei antropologijai, politologijai, istorijai, filosofijai – atstovaujantys jaunieji mokslininkai iš VDU ir kitų Lietuvos universitetų bei tyrimų centrų, taip pat – susijusiose srityse dirbantys praktikai.

Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų. Konferencijos dalyvio mokesčio nėra. Renginio dalyviai bus vaišinami pietumis.

Konferencijos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Konferencijos programa

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org