Socialinių mokslų fakultete – seminaras ir konferencija

Kovo pradžioje VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66) vyks konferencija ir seminaras, skirti sociologijai. Kovo 4-ąją fakultete vyks mokslinis-praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“, o kovo 5-ąją – VI-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“. Konferencijos pranešimų santraukos priimamos iki vasario 10 d. el. paštu sk@vdu.lt. Renginius organizuoja VDU Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija.

Konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“

Pagrindinis šių metų konferencijos pranešėjas – sociologijos profesorius Paulas Drausas iš Mičigano-Dearborno universiteto (JAV). Sociologo ir etnografo P. Drauso mokslinių interesų sritys apima kaimynystės, socialinio dizaino ir pažeidžiamų gyventojų grupių situacijos poindustriniame mieste analizę.

Tarpdisciplininėje konferencijoje maloniai laukiame įvairių studijų pakopų sociologijos, antropologijos taip pat giminingų krypčių – socialinės politikos, politikos mokslų, komunikacijos, kūrybinių industrijų, psichologijos, socialinio darbo ir daugelio kitų, kuriose taikomi socialinių tyrimų metodai – studentų ir jaunųjų mokslininkų bei praktikų.

Kviečiame teikti teorinio ir empirinio pobūdžio pranešimus. Pranešimų forma – žodiniai arba stendiniai. Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų. Konferencijos dalyvio mokesčio nėra.

Pranešimų santraukas prašome siųsti el. pašto adresu: sk@vdu.lt  iki vasario 10 d.

Reikalavimai santraukai

– iki 250 žodžių, kurie apimtų pranešimo pavadinimą, pagrindinę pranešimo idėją ir argumentus, 3–5 raktinius žodžius;
– nurodykite pageidaujamą pranešimo formą (žodinis pranešimas / stendinis pranešimas);
– nurodykite pranešėjo/-ų pavardę/-es, vardą/-us, instituciją, pareigas arba studijų pakopą (jei studijuojate), kontaktinę informaciją (el. pašto adresą).

Renginio informacija socialiniame tinkle „Facebook“

Daugiau informacijos apie konferenciją teikia jos koordinatorė dr. Rasa Indriliūnaitė, el. paštas rasa.indriliunaite@vdu.lt.

Seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“

Prieš konferenciją – kovo 4 d. – vyks mokslinis-praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus bendruomenės dalyvavimas“, kuriame bus aptariamos šiuolaikinio miesto įtampos, tvarumas ir vietos bendruomenių įsitraukimas sprendžiant aktualias problemas bei praktiniai pavyzdžiai.

Pagrindinis dirbtuvių vedėjas – sociologas ir etnografas profesorius Paulas Drausas iš Mičigano-Dearborno universiteto (JAV), turintis didelę praktinę patirtį sprendžiant šios srities problemas.

Seminare kviečiami dalyvauti tyrėjai, studentai, vietos bendruomenės, savivaldos atstovai.

Studentams šis seminaras leis praplėsti žinias apie šiuolaikinio miesto problemų kompleksiškumą ir socialinių tyrimų praktinį taikymą. Vietos bendruomenės kviečiamos pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis įsitraukiant į aktualių miesto problemų sprendimą.

Dalyvavimas seminare yra nemokamas.

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org