NAUJA KNYGA: T. Vadvilavičiaus ir A. Stelmokienės monografija

VDU Socialinių mokslų fakulteto l.e.p. dekanė, Psichologijos katedros docentė dr. Aurelija Stelmokienė ir Psichologijos katedros doktorantas Tadas Vadvilavičius išleido monografiją „Tamsiąja triada pasižymintys vadovai: ką apie juos mano pavaldiniai? (neįmanoma, pakenčiama, o gal efektyvu)“.

„Tikriausiai būtų keista norėti dirbti su vadovu (ar vadove), kuris yra agresyvus, linkęs manipuliuoti ir siekiantis išskirtinio populiarumo, tačiau gyvenime nutinka visko. Ir tokių vadovų pasitaiko. Iš tiesų, praktikoje vis dažniau yra kalbama apie „toksiškus“ vadovus ir tamsiąją vadovavimo pusę. Gaila, kad šis reiškinys sulaukia santykinai mažai tyrėjų dėmesio. Mes pamatėme šią sritį kaip įdomią ir aktualią vadovavimo psichologijos nišą, kurioje dirbome beveik 5 metus. Į šią monografiją, kurią visų pirma skiriame savanoriams tiriamiesiems, sudėjome visą savo sukauptą patirtį ir žinias apie Tamsiąja triada pasižyminčius vadovus, jų vertinimą. Taip pat pasidalinome kilusiais metodologiniais iššūkiais ir rastais sprendiniais. Tikimės, kad ši monografija bus įkvėpimo šaltinis visiems ją skaitantiems, ypač studentams, bei padrąsins juos kelti naujus, netradicinius klausimus ir taip prisidėti prie mokslo raidos.

Mums, šios monografijos autoriams, atliktų tyrimų planavimas, įgyvendinimas ir monografijos rašymas buvo vienas įdomiausių periodų moksliniame gyvenime. Kiekvienas naujas klausimas skatino ieškoti atsakymo, o jį atradus – šis vėl vesdavo prie naujo klausimo. Tad prasidėjus naujiems metams, norime palinkėti visiems atrasti savo klausimą, pasinerti į kelionę ieškant atsakymo ir džiaugtis atradimais, kurie veda prie naujų kelionių – dalinasi monografijos autoriai.

Kviečiame skaityti!