Konferencijoje – eismo psichologų įtaka pažeidimų mažėjimui keliuose

Lapkričio 30 d. Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks Tarptautinė eismo psichologų konferencija. Jos metu bus skirtingais aspektais apžvelgta eismo saugumo situacija Lietuvoje: pristatoma tiek jo padėtis atskiruose Lietuvos miestuose, tiek būsimų vairuotojų parengimo bei įvertinimo situacija mūsų šalyje. Konferencijoje užsienio šalių ekspertai, eismo psichologai dalinsis savo patirtimi dirbant su kelių eismo taisyklių pažeidėjais. Bus aptarti greičio viršijimo aspektai, išgėrusių vairuotojų ir pakartotinių pažeidėjų situacijos.

Renginyje taip pat bus apžvelgtos eismo psichologo kompetencijos bei aptariamos galimybės eismo psichologams aktyviau dalyvauti politiniuose sprendimuose, susijusiuose su eismo saugumo didinimu. „Psichologai gali prisidėti prie mirčių ir sužeidimų keliuose mažėjimo. Atėjo laikas eismo psichologų idėjas išgirsti ir Lietuvoje“, – pasakoja VDU Psichologijos katedros docentė Laura Šeibokaitė.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti psichologai, vairavimo instruktoriai, politikai, kurie domisi eismo saugumu mūsų šalyje ir aktyviai dalyvauja eismo dalyvių rengimo procese.  Prie susirinkusiųjų prisijungs VDU Rektorato, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai.

Eismo psichologai visame pasaulyje siekia įvairiais būdais prisidėti prie saugesnio žmonių keliavimo. Jie dalyvauja būsimų vairuotojų rengime, konsultuoja prasižengusius ir teisės vairuoti netekusius asmenis, įvertina asmenų galimybes tapti ar išlikti vairuotojais, padeda kelių infrastruktūros inžinieriams priimti geresnius sprendimus, konsultuoja sprendimus priimančias institucijas dėl eismo dalyvių elgesio, atlieka mokslinius tyrimus, leidžiančius nustatyti eismo dalyvių elgesį ir jo priežastis. Lietuvoje žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius vis dar yra didelis, viršijantis daugelio Europos šalių statistinius rodiklius – galima manyti, kad eismo psichologų potencialas mūsų šalyje yra neišnaudojamas.

Daugiau informacijos apie šį renginį ir kontaktas žiniasklaidai: VDU Psichologijos katedros docentė Laura Šeibokaitė, el. paštas: laura.seibokaite@vdu.lt arba Psichologijos katedros tel.: +37037327824.

Konferencijos programa

Registracija į renginį