Įvyko V-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija

2019 m. balandžio 12 dieną VDU Socialinių mokslų fakultete vyko Sociologijos katedros ir Lietuvos sociologų draugijos organizuota V-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“.

Konferencijos plenarinį pranešimą skaitė šiuo metu VDU Sociologijos katedroje vizituojanti ir intensyvų migracijos sociologijos ir antropologijos kursą sociologijos ir antropologijos bakalauro studijų programos studentams dėstanti Esekso universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslo darbuotoja, migrantologė dr. Violetta Parutis. Pranešime „CEEYouth: The comparative study of young migrants from Poland and Lithuania in the context of Brexit // Combaning public statistics, web-surveying and asynchronous interviewing“ mokslininkė dalinosi savo vykdomų tyrimų su jaunais lietuvių ir lenkų migrantais Jungtinėje Karalystėje metodologijos ypatumais ir teorinėmis įžvalgomis.

Keturiose konferencijos sekcijose savo tyrimų rezultatus pristatė skirtingas socialinių mokslų sritis – sociologiją, antropologiją, psichologiją, edukologiją, komunikaciją, vadybą ir kt. – atstovaujantys jaunieji mokslininkai iš VDU ir kitų šalies universitetų ir tyrimų centrų.

Konferenciją užbaigė Taikomosios antropologijos asociacijos „Anthropos“ atstovių – Indros Lukošienės ir Ugnės Barboros Starkutės organizuota diskusija apie praktinius antropologijos taikymus versle ir viešajame sektoriuje. Prie šios diskusijos nuotoliniu būdu prisijungė ir Estijos taikomosios antropologijos centro atstovė Helleka Koppel, kuri pasidalino savo darbo patirtimi ir tyrėjo etikos klausimų sprendimo būdais.

Renginio akimirkos Jono Petronio nuotr.