Ar krizės ištikti piliečiai nepasigenda prezidento?

Koronaviruso krizės metu kasdien girdime ir matome Aurelijų Verygą, Saulių Skvernelį, netgi Dalią Grybauskaitę, tačiau Gitanas Nausėda tarsi lieka už kadro. Ar tokia nuosaiki prezidento pozicija yra pakankama?

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Algis Krupavičius sakė, jog į dabartinį prezidento vaidmenį bei veiklas reikėtų žiūrėti per laiko prizmę:

„Prezidento vaidmenį pirmiausia apibrėžia Konstitucija. Pagal Konstituciją mūsų šalies prezidentas turi santykinai siaurus įgaliojimus. Prezidentas turi būti aktyvus užsienio politikos ir nacionalinio saugumo srityse. Be to, turi galimybę jungti, vienyti visuomenę, nes prezidentas yra vienintelis politinių galių lauke, kurį tiesiogiai išrenka piliečiai. Prezidentas tokių neformalių galių yra įgijęs, tačiau jei sugrįžtume prie koronaviruso krizės pradžios, G.Nausėda pradžioje dar ieškojo savo vaidmens ir veiklos. Nebuvo aišku, ką rengiasi daryti. Vienu metu atrodė labai pasyvus, paskui pamėgino būti aktyvesnis. Kelis kartus kreipėsi į visuomenę skirtingomis temomis, pasisakė žiniasklaidoje, tačiau trūko jam aiškios, konkrečios linijos ir žinių, ką nori pasakyti visuomenei krizės atveju.“

Skaitykite daugiau…