Ilgalaikiai darnūs poros santykiai – misija (ne)įmanoma?

Santykių tema yra aktuali kiekvienam iš mūsų, ypač šeimos / porų santykiai, kadangi tik retas gali pasidžiaugti darniais santykiais tiek savo gimtojoje šeimoje, tiek partnerystėje.

 

VDU Psichologijos katedros docentė, psichologė Viktorija Čepukienė teigia, kad „psichologijos mokslas jau yra aprašęs nemažai dėsningumų, kurie norintiems gali padėti geriau suprasti turimus santykius ir juos puoselėti, t. y. sudaro prielaidas darniems santykiams tapti įmanomais. Vis tik, be aktyvių nuolatinių pastangų ilgalaikiai darnūs santykiai, kuriais abu poros nariai būtų patenkinti, yra neįmanoma misija“, – teigia psichologė.

 

Siekdami geriau suprasti įvairius veiksnius, kurie leidžia prognozuoti santykių ilgalaikiškumą ir gerą kokybę, šeimos psichologijos atstovai ir toliau vykdo tyrimus, nes tai padeda kurti įvairias intervencines priemones, skirtas poroms, kurios nori darnesnių santykių.

VDU Psichologijos katedros mokslininkai taip pat vykdo tyrimus šeimos psichologijos srityje ir šiuo metu kviečia poras dalyvauti moksliniame tyrime, kurio tikslas yra tyrinėti įvairius veiksnius, susijusius su patirtimi gimtojoje šeimoje ir dabartinėje partnerystėje, kurie gali paaiškinti įvairius poros santykių bei tėvystės aspektus. Dalyvavimas tokiuose tyrimuose paprastai yra gera galimybė atsakant į tyrimo klausimus kryptingai apmąstyti savo patirtis, be to, šio tyrimo dalyviai turės galimybę dalyvauti ir internetinėje intervencijoje, skirtoje poroms, norinčioms stiprinti savo santykius. Visą informaciją apie tyrimą galima rasti čia: https://www.soscisurvey.de/pora/?q=Pradzia

Kviečiame skaityti doc. dr. Viktorijos Čepukienės straipsnį apie žmonių sąmonėje užsifiksavusius stereotipinius įsivaizdavimus, galinčius trukdyti siekti darnių santykių: https://psichika.eu/blog/ilgalaikiai-darnus-poros-santykiai-misija-neimanoma/