VII-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“

Kovo 26 d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į VII-ąją nacionalinę jaunųjų sociologų ir antropologų konferenciją „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“. Konferencija vyks nuotoliniu būdu.

Konferencijos pirmoji plenarinė diskusija skirta sociologiniam žvilgsniui į pandemiją ir jos kasdienybės patyrimą visuomenėje. Šiais klausimais diskutuos Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentė dr. Rūta Žiliukaitė ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto mokslo darbuotojas bei VšĮ „Versli Lietuva“ Tyrimų ir analizės skyriaus vyriausiasis analitikas dr. Marius Kalanta. Diskusiją moderuos VDU Sociologijos katedros vedėja doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė.

Antrosios plenarinės diskusijos tema skiriama sociologo profesinei tapatybei už akademijos ribų. Kokie skirtumai egzistuoja tarp sociologo profesinės veiklos ir viešojoje erdvėje dominuojančio šios profesijos įvaizdžio, taip pat – ko šiandien iš sociologų tikisi darbo rinka ir kaip kinta darbo paieškos strategijos. Diskusijoje savo patirtimi dalinsis VDU Sociologijos katedros absolventės – Dovilė Kriukelytė, Lietuvos socialinių iniciatyvų klasterio projektų ir socialinio verslumo iniciatyvų koordinatorė bei Aistė Kriaučiūnaitė, tyrimų analitikė įmonėje „Euromonitor International“. Diskusiją moderuos VDU Sociologijos katedros doktorantė Ieva Dryžaitė.

Keturiose konferencijos sekcijose savo tyrimų rezultatus pristatys devyniolika skirtingas socialinių ir humanitarinių mokslų sritis – sociologiją, socialinę antropologiją, viešąjį administravimą, politologiją, komunikaciją, edukologiją, kriminologiją, istoriją, filosofiją – atstovaujantys mokslininkai iš VDU ir kitų Lietuvos bei užsienio šalių universitetų ir tyrimų centrų.

Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų.

Konferencijos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“

Konferencijos programa

Konferencijos pranešimų santraukos