VDU mokytojus kviečia dalyvauti virtualiuose seminaruose

Vytauto Didžiojo universitetas (MS Teams)

Mokytojų diena VDU

Balandžio 11 dieną Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizuoja virtualius seminarus mokytojams, mokyklų ir gimnazijų darbuotojams bei vadovams. Profesinio tobulėjimo mokymų metu mokyklų atstovai galės pagilinti bei praplėsti žinias pagal savo mokomą dalyką ar pasirinkti bendrojo ugdymo seminarą.

Iki trijų akademinių valandų trukmės užsiėmimuose VDU dėstytojai dalinsis savo žiniomis bei patirtimi. Šie seminarai – tai puiki galimybė įgyti žinių, užmegzti ryšius, kurie pravers tiek profesinėje, tiek ir asmeninėje veikloje.

VDU mokyklų atstovams siūlo daugiau kaip 25 seminarus skirtingomis temomis, iš kurių kiekvienas galės atrasti sau aktualų ir tinkamą. Registruojantis rekomenduojama rinktis savo srities arba bendrojo ugdymo seminarą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vienu laiku vyks keli skirtingų sričių seminarai. Mokyklų atstovai visos dienos metu gali dalyvauti trijuose seminaruose pasirenkant po vieną atskirai iš vykstančių nuo 9 val., nuo 12 val. ir nuo 15 val.

Kiekvienam dalyviui bus išduodami pažymėjimai. Seminarai yra nemokami.

Registracija yra būtina. Visuose seminaruose vietų skaičius yra ribotas.

REGISTRACIJA

Apie prisijungimą prie virtualių seminarų mokytojai bus informuojami likus 2 dienoms iki renginio registracijos anketoje nurodytu elektroniniu paštu.

VDU SMF dėstytojų seminarų sąrašas

LAIKAS: 15:00 – 16:00

Nematoma neuroįvairovė mokykloje: maskuotis negalima drausti (kur dėsime kablelį?)
Lektorė: Dr. Daiva Bartušienė Laikas: nuo 15 val. Trukmė: 1,3 ak. val. Neuroįvairovė yra unikali, sudėtinga ir dar ne visada lengvai atpažįstama mūsų kasdieninio gyvenimo aplinkose. Kartais neurodivergentiškų savybių turinčius asmenis sunku atpažinti, nes mes nežinome, kaip tai padaryti, o kartais dėl to, kad žmonės išmoksta labai subtiliai maskuoti savo skirtingumus. Sėkmingas maskavimasis mūsų visuomenėje vis dar yra tapatinamas su sėkminga adaptacija mokykloje, tačiau, ar tikrai turėtume tuo džiaugtis?  Taigi, seminare bus kalbama ne tik apie tai, kaip ir, kodėl šiuolaikinėje mokykloje maskavimosi kultūra yra normalizuotas reiškinys, bet ir, kokias pasekmes mūsų psichikos sveikatai turi ilgalaikis ir sistemingas maskavimas. Taip pat sužinosime, ar mokykloje maskuojasi tik vaikai norėdami būti priimti, o gal ir mokytojai?
Psichologiniai mokytojo santykio su mokiniu kūrimo aspektai
Lektorė: Prof. dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė Laikas: nuo 15 val. Trukmė: 1,3 ak. val. Mokinio – mokytojo santykiai yra analizuotas kaip svarbus veiksnys įprastoje, tradicinėje mokyklos aplinkoje, tačiau ypač ryškiai mokinio ir mokytojo santykių aktualumas, mokinių socialinės integracijos klausimas atsiskleidė Covid-19 kontekste. Seminaro metu kalbėsimės apie mokytojo-mokinio santykių reikšmę mokinio elgesiui ir mokymuisi, aptarsime šių santykių kūrimo komponentus bei galimus taikyti metodus.  

Daugiau informacijos dėl seminarų galite teirautis el. paštu: vdu@vdu.lt bei šiais telefono numeriais – 837 323 206 ir +370 65547241, +370 610 73160, +370 615 22359