Erasmus studijos Ljubljanos universitete

erasmus_LjublijanaKą pirmiausia norėčiau pasakyti, kad labai džiaugiuosi išvykusi su erasmus mainų programa ir ypač į tokią puikią šalį kaip Slovėnija. Ši programa suteikia gyvenimui puikios patirties. Žinoma, ne viskas auksas kas auksu žiba, ne visada lydi tik sėkmė ir geri žmonės aplinkui, pasitaiko ir tokių dalykų, kad tenka šiek tiek pakovoti už save ar tiesiog ginti savo interesus, bet neįvardinčiau viso to, kaip didelio minuso, kadangi gyvenime turi būti tiek gerų, tiek blogų dalykų visa tai tik užgrūdina tolimesniam gyvenimui. Be to, tikrai palinkėčiau kiekvienam studentui išnaudoti šią puikią galimybę, nes erasmusas „tik vieną kartą jūsų gyvenime“. Kaip vieną iš argumentų galėčiau pasakyti, kad nei vienas studentas nebuvo nusivylęs šia mainų programa ir tik įgijo puikios tarptautinės patirties. Todėl, kaip patvirtinimą mano šių žodžių norėčiau trumpai pristatyti erasmus gyvenimą Liubianoje, studijas, laisvalaikį ir įvairius nuotykius.

Gyvenimas bendrabutyje

Manau vienas iš geriausių pasirinkimų esant erasmus studentui gyventi studentų bendrabutyje, nes ten „verda“ tikrasis gyvenimas. Čia gali susipažinti su daugybe kitų studentų iš kitų šalių, gali suprasti, kas yra tikrasis studentiškas gyvenimas ir visuomet būti linksmybių sūkuryje.

Liublianos universitetas turi pakankamai daug bendrabučių studentams, kurie yra išsidėstę įvairiose miesto vietose, priklausomai nuo to kur yra koks fakultetas. Kiekvienas studentas turi galimybę pasirinkti kuriame iš bendrabučių norėtų gyventi, todėl daugelis renkasi tą bendrabutį, kuris yra arčiau mokymosi įstaigos. Aš pati gyvenu studentų miestelyje, kuris vadinasi „Rožna Dolina“, kur aplink yra apie keturiolika bendrabučių. Iki mano fakulteto pėsčiomis yra maždaug penkiolika minučių kelio. Dar vienas pliusas, kodėl verta gyventi šiame studentų miestelyje, nes iki centro pėsčiomis taip pat gali greitai nueiti, be to čia dažniausiai vyksta visi vakarėliai, šalia bendrabučių yra įkurtas puikus sporto kompleksas. Kiekvienas studentas turi galimybę išeiti į kiemą ir užsiimti jam patinkančia veikla pvz.: krepšiniu, futbolu, tenisu, tinkliniu ir kita.

Dar ką norėčiau paminėti, kad bendrabučiai yra tikrai geros būklės ir tinkamai prižiūrimi, pavyzdžiui bendrabutis kuriame aš gyvenu yra vienas iš neseniai atremontuotų, kambaryje gyvename po du, turime aukšte bendrą virtuvę ir tualetus skirtus merginoms ir vaikinams. Bet niekada nepabėgsi ir nuo minusų, kurių yra kiekviename bendrabutyje. Žinoma kartais būna sunku mokintis, kadangi dauguma studentų nori pasilinksminti, bet visada šioje situacijoje galima rasti išeitį. Be to, turime nesklandumų su atsiskaitymu už bendrabutį. Taigi, jeigu kada atvyksite studijuoti į Liublianą nenustebkite jeigu bus nesusipratimų dėl mokėjimo už bendrabutį. Ir pabaigai norėčiau paminėti, kad vis dėlto džiaugiuosi gyvendama studentų bendrabutyje, nes tai ir šiokia tokia patirtis ir jame yra geriau gyventi nei bute.

Maisto kuponai

Vienas iš geriausių dalykų Liublianoje yra „student bonus“, dar kitaip maisto kuponai. Ši maisto kuponų sistema yra puiki ir kartais apima toks liūdesys, kad tokios sistemos nėra Lietuvoje. Jums kyla klausimas kas čia tokio nuostabaus? Kiekvienas studentas kas mėnesį gauna tiek maisto kuponų, kiek yra darbo dienų. Taip pat valstybė finansuoja 2.62 Eu bonuso sumos, taip kad studentai gali pigiai ir sočiai pavalgyti. Į kupono sumą įeina: sriuba, karštas patiekalas, salotos, desertas ir vandens atsigerti. Taigi Liublianoje studentai tikrai nebadauja ir vaikšto visada sotūs. Plačiau apie šią sistemą galite pasiskaityti šiame tinklapyje: http://www.studentska-prehrana.si/Pages/News.aspx .

Studijos

Studijos Liublianos universitete yra labai įvairios daug kas priklauso ar tas fakultetas kuriame studijuoji turi anglų kalba paskaitas ar ne. Aš pati studijuoju Faculty of Arts fakultete, Department of pedagogy and andragogy. Deje šiame fakultete paskaitų anglų kalba nėra, dėl to Erasmus studentams į paskaitas vaikščioti nereikia. Tiesiog prieš atvykstant studijuoti tu esi jau pasirinkęs norimus studijuoti dalykus ir dėl jų eini tartis su dėstytojais. Taigi, jeigu dėstytojas sutinka, kad lankytum jo dalyką tuomet jis užduoda vadinamus “seminar paper”, kuriuos iki nustatyto termino reikia parašyti. Labai džiaugiuosi, kad visi dėstytojai mane labai maloniai sutiko ir kiekvienas iš jų liepė atlikti tam tikrus darbus. Be to, kiekviena kartą iškilus bent kokiems nesklandumams aš galiu pas juos apsilankyti konsultacijose, kurių metu galima išspręsti esamas problemas.

Taip pat norėčiau paminėti, kad savo departamente susitikau merginą, kuri kaip Erasmus studentė studijavo mūsų universitete ir juo buvo labai patenkinta, dėl to man buvo smagu su ja bendrauti ir kartu ji man yra puiki pagalbininkė čia. Dėl to, kiekvienas atkeliavęs I Liublianos universitetą tikrai neprapulsite, nes visada atsiras žmogus, kuris mielai sutiks jums padėti.

Laisvalaikis

Laisvu laiku nuo studijų tikrai neliūdime, nes turime daugybę galimybių čia kuo nors užsiimti. Slovėnija yra labai graži šalis, kuri turi ypatingai gražius kalnus ir nuostabų kraštovaizdį kur benuvyksi. Asmeniškai aš pačioje Slovėnijoje pakeliavau tikrai nemažai ir pamačiau daugybę nuostabių dalykų ir kartais net liūdna, kad teks palikti šią šalį. Be to, pati Slovėnija yra puikioje geografinėje padėtyje. Taip pat turi puikias kaimynes, kurios pasižymi puikiomis kultūromis ir taipogi kraštovaizdžiu. Faktas yra tas, kad iš Slovėnijos gali nukeliauti į kitas puikias šalis ir tikrai už nedidelę kainą.

Taip pat šita šalis yra puiki tiems, kurie mėgsta sportuoti, nes čia sportuoti tiek jaunas tiek vyresnio amžiaus žmogus. Kaip jau ir minėjau prieš tai studentų miestelyje yra sudarytos puikios galimybės sportuoti ir užsiimti bet kuria sporto šaka. Be to, šalimais yra Tivoli parkas, kuriame galima surengti puikias iškylas, ar tiesiog atsigulti ant pievelės poilsiui, užsiimti įvairia kita veikla.

Kalbant apie linksmybes, čia yra organizuojama pakankamai daug įvairiausių vakarėlių telieka pasirinkti kuriame tu nori dalyvauti. Taip pat būna organizuojamos įvairios Slovėniškos šventės, kuriose galima taip pat sudalyvauti.

Taigi, iš visų mano šių pasakojimų galima pastebėti, kiek įvairių dalykų nutinka esant erasmus studentui ir  galima susipažinti su įvairiomis kitomis kultūromis, pažinti daugybę kitų šalių studentų, sužinoti apie jų mokymosi sistemą, kultūrą ir visus kitus dalykus. Be to, erasmusas yra puiki galimybė įtvirtinti savo anglų kalbos žinias ar netgi išmokti kitų kalbos pradmenų.