Pedofilijos skandalai Bažnyčioje: nuo to Lietuvą apsaugojo sovietmetis?

Lietuvos Bažnyčios problemos nėra sprendžiamos, nors jų mastas galbūt nėra toks didelis kaip kai kuriose užsienio valstybėse, LRT RADIJUI sako religijotyrininkė Milda Ališauskienė. Anot jos, Lietuvą nuo pedofilijos atvejų iš dalies galėjo apsaugoti istorinės aplinkybės. Profesorius Vytautas Ališauskas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu didžiausia problema vis dėlto yra ne pedofilijos atvejai, o faktai, kad tai buvo bandoma dangstyti.

Priekabiavimo atvejams pradėtas skirti didesnis dėmesys

Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros vedėja, religijotyrininkė Milda Ališauskienė tvirtina, kad galima būtų sakyti, jog Katalikų Bažnyčia patiria krizę, kurią sukėlė ilgalaikis problemos vengimas. Anot M. Ališauskienės, signalai apie tai, kad yra seksualinio prievartavimo aukų, pasirodė dar 1990-aisiais.

„Pirmosios aukos prabilo tuo metu būdamos maždaug 40 metų. Pradėjo veikti psichoterapinės grupės. Buvo taikytos priemonės, kad aukos atsimintų, kas su jomis buvo daroma, jos pradėjo apie tai viešai kalbėti. Tuomet atkreiptas dėmesys, kad yra problema“, – primena M. Ališauskienė.

Skaitykite daugiau