Lietuvos demografinis kelias: praeitis ir perspektyvos

Jau kelis dešimtmečius Lietuva susiduria su dideliais demografiniais iššūkiais: didele emigracija, mažais gimstamumo ir dideliais mirtingumo rodikliais. Vis dėlto pastaraisiais metais galima įžvelgti ir teigiamų demografinių rodiklių pokyčių. Didėjantį grįžtančių emigrantų skaičių komentuoja Vytauto Didžiojo universiteto Demografinių tyrimų centro vadovė Vlada Stankūnienė:

Matyt ne taip jau blogai Lietuvoje gyventi. O jeigu galima sugrįžti ir gyventi čia, tai galima ir neišvykti. Kaip rodo įvairūs užsienyje atlikti tyrimai, jeigu po intensyvios emigracijos prasideda intensyvi imigracija, reiškia, emigracija taip pat mažės. Tai rodo šalies atsigavimą. Čia iš tiesų yra gera žinia.

Kviečiame pasiklausyti viso Demografinių tyrimų centro vadovės prof. habil. dr. Vlados Stankūnienės pranešimo: Lietuvos demografinis kelias: praeitis ir perspektyvos Lietuvos Respublikos Seime 2015 m. kovo 6 d. vykusioje konferencijoje 25 METAI LAISVĖS. PATIRTIS IR PERSPEKTYVOS.

Pranešimo įrašą rasite čia (pradžia nuo 1 h 44 min).