„Erasmus+“ studijos – savęs pažinimas ir maksimali nauda, neįdėjus nei cento!

DSC_0423Laura Daukšaitė, VDU Sociologijos katedros Sociologijos ir antropologijos bakalauro studijų 3 kurso studentė, laimėjusi programos „Erasmus+“ stipendiją, vieną semestrą studijavo Krokuvos Jogailaičių universitete (Lenkijoje). „Erasmus studijos buvo tikras nuotykis, kuris iš pat pradžių labai gąsdino, tačiau smalsumas jį patirti vedė tolyn“, – prisimena Laura. „Keturi mėnesiai, praleisti Krokuvoje suteikė man daugybę naujų patirčių bei leido geriau pažinti save. Visų pirma, tai buvo iššūkis gyventi savarankiškai šalyje, kur tikrai ne visi moka anglų kalbą, tačiau google translate mane ne kartą išgelbėjo. Visapusiškas rūpinimasis savimi, išlaidų skaičiavimas taip pat iš dalies buvo naujos patirtys. Tačiau svarbiausia, ką man davė šios studijos – įdomias, nestandartines paskaitas, į kurias eidavau ne todėl, kad reikia, o todėl, kad įdomu, taip pat milžiniškas šuolis anglų bei šiek tiek rusų kalbos supratime, pasitikėjimo savimi, drąsos ugdymas bei, žinoma, kitų kultūrų pažinimas bendraujant su žmonėmis ir kelionės – vietos, kurių tikrai nebūčiau aplankiusi, jei ne Erasmus studijos“.

VDU Socialinių mokslų fakultetas

Prieš dvi savaites iš Alikantės (Ispanija) universiteto po beveik pusmetį trūkusių studijų grįžusi VDU Sociologijos katedros Socialinės politikos bakalauro studijų programos ketvirto kurso studentė Neringa Kairytė antrina, kad „dalyvavimas „Erasmus+“ programoje pirmiausia reiškia savęs pažinimą, kadangi tenka nemažai išbandymų, įvairių potyrių, apie kuriuos galbūt neteko anksčiau susimąstyti. Taip pat, be galo įdomu susipažinti su žmonėmis iš viso pasaulio, kuriuos sutinki svečioje šalyje, o tai tarsi kelionė po kitas kultūras, tikėjimus, požiūrius ar gyvenimo būdus”. „Nemažiau svarbus aspektas man, teigia Neringa – tai nuolatinis kalbos tobulinimas, bei įgytų žinių bagažas universitete. Išties buvo įdomu pamatyti, sužinoti ir išgirsti, kaip dėstoma socialinė politika Ispanijoje!”

DSC_0465

„Kiekvienam siūlau išnaudoti „Erasmus+“ galimybę, nes tai yra neįkainojama patirtis, kurią būtų gaila praleisti, juolab, kad tai beveik nereikalauja papildomų išlaidų! Galiu užtikrinti, kad tikrai įmanoma gauti maksimalią naudą iš šių studijų, neįdėjus nei cento. Būtinai pasinaudokite galimybe!“ – kviečia Laura.

VDU Sociologijos katedra siūlo galimybę studijuoti pagal „Erasmus+“ programą daugiau nei 25 užsienio šalių universitetuose arba pagal šią programą atlikti praktiką užsienio organizacijose. Baigus studijas suteikiama papildoma galimybė atlikti absolventų praktiką užsienio šalyse.

Priėmimas į VDU Sociologijos katedros siūlomas Sociologijos ir antropologijos bei Socialinės politikos bakalauro studijų programas vykdomas pildant stojimo paraišką internetu LAMA BPO informacinėje sistemoje. Prašymai priimami iki liepos 19 d. 12 val.