9-ojoje sociologų konferencijoje – apie nelygybę, diskriminaciją

Lapkričio 17 d. Vytauto Didžiojo universitete įvyks devintoji nacionalinė Lietuvos sociologų draugijos konferencija „(Ne)lygybės, galia ir socialinis teisingumas šiuolaikinėje visuomenėje“, kurios metu Lietuvos sociologai aptars visuomenei aktualias nelygybės, galios, diskriminacijos, socialinio teisingumo temas.

Konferencijoje viešės Margaret Abraham – Tarptautinės sociologų asociacijos (angl. International Sociological Association – ISA) prezidentė, Hofstra universiteto sociologijos profesorė, besidominti lyčių, globalizacijos, migracijos ir smurto temomis. M. Abraham konferencijos metu kalbės apie sociologo vaidmenį kuriant kolektyvinį sąmoningumą ir socialinį aktyvizmą sprendžiant nelygybės, smurto, socialinio teisingumo problemas visuomenėje. Mokslininkės teigimu, sociologų vaidmuo ir vieta tarp kitų mokslų įpareigoja juos tapti ne tik identifikuojančiais socialinius pokyčius, bet ir postūmiu įvairiuose kontekstuose. Tarptautinės sociologų asociacijos vaidmuo suteikiant erdvę dialogui tarp sociologų visame pasaulyje tampa itin svarbus.

Konferencijos metu  sveikinimo žodį tars VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. Algis Krupavičius ir Lietuvos sociologų draugijos prezidentė prof. Milda Ališauskienė, savo pranešimus pristatys žinomi Lietuvos sociologai bei kitų socialinių mokslų atstovai –  prof. A. Balčytienė, prof. K. Juraitė, prof. V. Leonavičius, prof. A. Matulionis, prof. Z. Norkus, prof. A. Poviliūnas, prof. I. Tamutienė, doc. R. Žiliukaitė ir kiti. Taip pat bus pristatyti 2017 metų magistro darbo konkurso rezultatai ir renkama nauja Lietuvos sociologų draugijos valdyba.

Konferenciją organizuoja Lietuvos sociologų draugija ir Vytauto Didžiojo universitetas. Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba. Nacionalinė Lietuvos sociologų konferencija organizuojama kasmet, vidutiniškai joje dalyvauja apie 70 mokslininkų, nuolat vykdančių sociologinius tyrimus. Kiekvienais metais konferencija vyksta vis kitoje Lietuvos mokslo ir studijų institucijoje.

Konferencija vyks lapkričio 17 d. Vytauto Didžiojo universitete, Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, Kaunas). Pradžia – 9.30 val.

Galutinė konferencijos programa

Konferencijos pranešimų santraukos

Kviečiame visus norinčius dalyvauti registruotis konferencijos registracijos formoje ir sumokėti konferencijos dalyvio mokestį banko pavedimu į Lietuvos sociologų draugijos sąskaitą:

Lietuvos sociologų draugija
AB SEB bankas
LT50 7044 0600 0382 0804

Konferencijos dalyvio mokestis: 15 eurų.
Doktorantams, studentams, emeritams – 10 eurų.
VDU studentams ir absolventams dalyvavimas konferencijoje nemokamas.

Daugiau informacijos rasite renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.